PF 2023
31. 12. 2022

P.F. 2023

Fotoklub Uran přeje vše nejlepší v roce 2023!

Také letos jsme s koncem roku uspořádali soutěž o nejlepší novoroční přání. Soutěžilo nás sedm, hodnotilo šest. Vavříny vítěze připadly na Pavla Šrámka, druhý byl Zdeněk Adamec a třetí místo si rozdělili čerstvý mistr Čeněk Kaše a Karel Plaček.

Přikládáme samozřejmě odkaz na galerii nejlepších novoročenek.Mistr fotoklubu 2022
23. 12. 2022

Mistr fotoklubu 2022

Mistrem Fotoklubu Uran za rok 2022 se stává (fanfáry...) Čeněk Kaše!

Na klubovém vánočním večírku, který se konal minulý pátek, předával předseda opět diplomy a kalendáře. Kromě mistra je dostali též Karel Plaček za (těsně!) druhé místo a Pavel Šrámek za místo třetí.

Šestici soutěžních fotografií, která Čeňkovi vynesla titul, najdete, jak je zvykem, v jeho mistrovské galerii.Představuje se Čeněk Kaše
22. 12. 2022

Představuje se Čeněk Kaše

Svou prezentaci na našem klubovém webu přidává Čeněk Kaše, který naše schůzky navštěvuje již od roku 2018. Na úvod si připravil tři galerie:Klubová soutěž na téma 'Strom (solitér)'
8. 12. 2022

Soutěž na téma "Strom (solitér)"

Tématem závěrečného klání letošního ročníku naší klubové soutěže byl Strom (solitér). Oblíbený motiv, který mnozí z nás fotografují často, opět přilákal velkou účast - soupeřilo 11 fotografů.

Zvítězil solitér, který v podmanivém světle zvěčnil Čeněk Kaše. S velmi těsným odstupem a shodnými body následují stromy zachycené Zdeňkem Adamcem a Pavlem Šrámkem a stupně vítězů uzavírá snímek od Tomáše Moravce.

Účastníkům i hodnotitelům děkujeme, a pro diváky máme minigalerii.Klubová soutěž na téma 'Brdská krajina'
13. 10. 2022

Soutěž na téma "Brdská krajina"

Páté kolo letošní klubové soutěže se uskutečnilo na téma Brdská krajina. Krajinářský žánr je v našem klubu zastoupen velmi široce, čemuž odpovídala i nadprůměrná účast - vybírali jsme mezi deseti snímky.

Zlatou příčku tentokrát obsadil Michael Koutný s astronomicky zajímavou noční krajinkou (vpravo). Na stříbrnou pozici dosáhl Pavel Šrámek se zimním motivem a bronz si s melancholickým pohledem do dálav odnesl Čeněk Kaše.

Výše zmíněnou trojici nejlepších snímků brdské krajiny samozřejmě dáváme k nahlédnutí.Druhá fáze výstavy - Březnice
10. 10. 2022

Druhá fáze výstavy - Březnice

Zahájili jsme druhou fázi výstavy fotografií u příležitosti 65. výročí založení Fotoklubu Uran. V této druhé části je 24 našich fotografií vystaveno v Kavárně v Koleji v Březnici a již od 5. října je možné výstavu navštívit.

Vernisáž druhé části proběhla ve čtvrtek 13. října v 17 hodin. Za spolupráci děkujeme odboru kultury města Březnice.

Aktualizováno:Retrospektiva: Rozmarné léto
29. 9. 2022

Retrospektiva: Rozmarné léto v Sedlčanech

Přesně před měsícem, 29. srpna, se v Městské knihovně Sedlčany konalo vyhlášení výsledků letošního ročníku sedlčansko-příbramské fotosoutěže. Tématem bylo Rozmarné léto a podle propozic se soutěžilo ve třech kategoriích:

  • A: Čas léta jako umělecké dílo
  • B: Letní radovánky
  • C: Rozmarné léto

Fotoklub Uran zabodoval doublem prvního a druhého místa v kategoriích A a C, FotoFlegmatici Sedlčany naproti tomu zcela ovládli kategorii B a získali také cenu diváků. Kdo se v jednotlivých kategoriích umístil na stupních vítězů si můžete přečíst na výsledkové listině.

Zpětně nabízíme možnost prohlédnout si úspěšné snímky našich fotografů a fotoreportáž z dernisáže a vyhlášení výsledků. Reportáž 29. 8. pořídil Karel Plaček.Klubová soutěž na téma 'Neodolatelné pokušení'
11. 8. 2022

Soutěž na téma "Neodolatelné pokušení"

Čtvrté kolo naší letošní klubové fotosoutěže přišlo s tématem Neodolatelné pokušení. Soutěžilo sedm členů klubu, stejný byl i počet hodnotících.

Vítězem kola se stal předseda fotoklubu Martin Moravec se smyslnou kompozicí, která doprovází toto oznámení. Stříbrnou příčku obsadil Karel Plaček s domácím pokušením a o tu bronzovou se podělily vtipné momentky Zdeněka Adamce a Michala Rittera.

Čtyři nejneodolatelnější fotografická pokušení si užijte v minigalerii.Oslavte s námi 65 let Fotoklubu Uran
24. 7. 2022

Oslavte s námi 65 let Fotoklubu Uran

Fotoklub Uran Vás srdečně zve k příjemnému posezení, dobrému jídlu a především oslavě 65 let od svého založení. Výstava fotografií již probíhá a je volně přístupná ve Vile Obora v bistru Vesmírek v Příbrami (šikmo naproti známému OD Uran) a koná se ve spolupráci s bezobalovým obchodem YesBez sídlícím tamtéž.

Přijměte též naše pozvání na vernisáž této první etapy výstavy, která je plánována na 18. srpna od 17:00 hodin. K dispozici bude občerstvení od bistra Vesmírek.

Druhou etapu výstavy, rozšířenou o další fotografie, bude díky spolupráci s odborem kultury Březnice možné navštívit od 5. října v Kavárně v Koleji v Březnici.

Zde si můžete stáhnout pozvánku v PDFRámy pro výstavu 65 let fotoklubu
24. 7. 2022

Získali jsme vlastní rámy

Fotoklubu Uran se konečně podařilo získat vlastní výstavní rámy, o které již delší dobu usiloval. Stáváme se díky tomu nazávislými na vybavení galerií a doufáme, že nás čeká nová etapa naší fotografické tvorby, ve které budeme moci své snímky vystavovat mnohem častěji.

Děkujeme městu Příbram za finanční podporu našeho projektu a dále děkujeme firmě Nielsen CZ, která kvalitní rámy vyrobila a briskně dodala.

Jako ilustraci přidáváme reportáž z instalace výstavy k výročí 65 let od založení našeho fotoklubu. Tato výstava je zároveň premiérou našich nových rámů.Pozvánka na výstavu Karla Plačka
28. 6. 2022

Pozvánka na výstavu Karla Plačka

Karel Plaček zve příznivce Fotoklubu Uran na svou autorskou výstavu Příbramské obrázky 2015-2021.

Výstava je již nainstalována a budete ji moci navštívit v průběhu měsíců července, srpna a září 2022 v chodbách Oblastní nemocnice Příbram. Vystaveno je celkem 53 fotografií z posledních 6 let, převážně jde o momentky z ulic či městských akcí a reportážní portréty.

Vernisáž se bude konat v Oblastní nemocnici Příbram ve čtvrtek 21. července 2022 od 17 hodin. K poslechu zahraje Petra Fabianová, muzikantka na volné noze.

Plakát ke stažení zdeKlubová soutěž na téma 'Monochrom'
9. 6. 2022

Klubová soutěž na téma "Monochrom"

Konala se třetí fotosoutěž ročníku 2022, nesla téma Monochrom. Téma se zdánlivě jednoduchou interpretací a spoustou možností vyvolalo zájem, soutěžilo devět členů fotoklubu.

Toto kolo doslova "o parník" vyhrál opět Karel Plaček, jehož jednobarevně laděný divadelní snímek vidíte vpravo. Druhý skončil Pavel Šrámek s kolorovanou fotografií a třetí příčku si rozdělili autoři černobílých fotografií Čeněk Kaše a Tomáš Moravec.

Čtveřici úspěšných si můžete prohlédnout v monochromatické galerii.Nové galerie Františka Bendy
8. 5. 2022

Nové galerie Františka Bendy

František Benda si přichystal velkou aktualizaci, svou webovou prezentaci na fotoklubových stránkách rozšiřuje o celých 11 galerií:Klubová soutěž na téma 'Protiklady'
14. 4. 2022

Klubová soutěž na téma "Protiklady"

Druhou letošní fotosoutěž jsme na přelomu března a dubna uspořádali na téma Protiklady. Utkalo se osm snímků, bodovalo však jen pět hodnotitelů.

Z tohoto kola vyšel vítězně Karel Plaček s momentkou, která doprovází tento příspěvek. S nevelkým odstupem druhý se umístil Michal Ritter a třetí příčku obsadil Čeněk Kaše. Trojice oceněných je tak stejná jako před dvěma měsíci, pouze si první a třetí prohodili pozici.

Nejzdařilejší protiklady jsou k nahlédnutí v galerii.Food styling - fotografie jídla
10. 2. 2022

Food styling - fotografie jídla

Příznivce našeho fotoklubu i gurmány jistě potěší úvodní téma letošního ročníku obnovených klubových fotosoutěží - žánr zvaný Food styling neboli fotografie jídla. Soutěže se zúčastnilo devět fotografů, hodnotilo osm.

Nejlákavější pokrm vyfotografoval Čeněk Kaše, v těsném závěsu za ním následoval s humorem čerstvý mistr Michal Ritter a trojici nejlepších uzavírá Karel Plaček.

Prostřeno je v minigalerii.Zpět na aktuality