staré logo fotoklubu

O našem fotoklubu

Fotoklub URAN vznikl v roce 1957 jako přímý pokračovatel fotokroužku při národním podniku Safina. Jeho zřizovatelem byly bohaté Uranové doly a nelze se proto divit, že klub dostal do vínku bohatě vybavené fotokomory, obsáhlou kolekci fotoaparátů a nejrůznější fotopříslušenství. Schůzky, už tehdy byly každý čtvrtek v 18 hodin, navštěvovalo 30 až 40 členů, z nichž většina přinášela každý poslední čtvrtek v měsíci snímky do soutěže na dané téma. Klub byl dlouhá léta účastníkem i pořadatelem mapových okruhů, z nichž pravděpodobně nejznámější byl okruh Tatranský. Několik posledních let před odchodem Uranových dolů z Příbrami byla mezi členy fotoklubu velmi oblíbená roční soutěž o Mistra klubu.

Po odchodu zřizovatele zažil Fotoklub URAN ještě dva významné zvraty. První nastal při ztrátě dotací Uranových dolů. Druhý byl dán rychlým nástupem digitální fotografie a nutností vyrovnat se s touto skutečností. Klub měl však dostatek životaschopnosti a se značnou dávkou štěstí se se všemi potížemi vyrovnal. Pod svá ochranná křídla vzal fotoklub nejdříve příbramský Q-klub AMAVET a později krátkodobě Dům Natura. Nyní se díky každoroční dotaci města Příbram drží pohromadě parta lidí se společným zájmem o dobrou amatérskou fotografii. Pravidelně se schází, pořádá soutěže (ta každoroční o Mistra klubu. byla obnovena) a každým rokem minimálně jednu výstavu.

A ještě něco: Přijďte mezi nás! Však víte, každý čtvrtek v 18 hodin v restauraci Plzeňka Zlatý soudek na Náměstí T.G.M. v Příbrami.