PF 2022
31. 12. 2021

P.F. 2022

Fotoklub Uran přeje všem šťastný nový rok 2022!

Ani letošek nebyl výjimkou z tradiční soutěže novoročenek. Ze šesti účastníků skončili čtyři na rozšířené bedně: zvítězil Stanislav Kamenický, na druhém místě jej následuje Karel Plaček a o třetí místo se dělí František BendaPavlem Šrámkem.

Vítězná přání přinášíme v novoroční galerii.

Mistr fotoklubu 2021
17. 12. 2021

Mistr fotoklubu 2021

Titul Mistra Fotoklubu Uran za letošní rok přebírá Michal Ritter. Gratulujeme!

Novopečený mistr obdržel na vánočním večírku v pátek 17. 12. z rukou předsedy jako ocenění diplom a kalendář. Diplomy získali též Pavel Šrámek za druhé místo a předloňský mistr Karel Plaček za třetí místo.

Šest fotografií, se kterými Michal uspěl v letošních soutěžích, si můžete prohlédnout v jeho mistrovské galerii.

Klubová soutěž na téma 'Na ulici'
9. 12. 2021

Klubová soutěž na téma "Na ulici"

Poslední řádné kolo letošního ročníku klubové fotosoutěže proběhlo s tématem Na ulici. Účastnilo se 8 autorů a zajímavostí je, že bodované příčky si rozdělila stejná čtveřice jako v kole minulém, jen v jiném pořadí.

Nejlépe atmosféru ulice zachytil současný předseda fotoklubu Martin Moravec. O stříbrnou pozici se podělili Zdeněk Adamec a Michal Ritter, bronz si tentokrát odnesl Pavel Šrámek.

Pouliční čtveřici úspěšných snímků nabízíme k nahlédnutí.

Klubová soutěž na téma 'zvíře'
14. 10. 2021

Klubová soutěž na téma "zvíře"

Po dvou měsících jsme opět soutěžili, a to na téma zvíře. Zájem rekordy nelámal, ale nebyl ani špatný - 7 soutěžících a 8 hodnotitelů.

V tomto kole zvítězil opět Michal Ritter s působivým portrétem muflona. Druhou příčku získal Pavel Šrámek a třetí místo si rozdělili Zdeněk Adamec a předseda fotoklubu Martin Moravec.

Čtyři vítězné portréty z říše zvířat najdete v minigalerii.

Klubová soutěž na téma 'neznámá místa našeho města'
14. 8. 2021

Neznámá místa našeho města

Tématem prázdninového klání naší koubové soutěže byla neznámá místa našeho města. Zúčastnilo se devět fotografů a sedm hodnotících online formou, letošní ročník tak již pravděpodobně dokončíme celý.

V tomto kole zvítězila jedna z našich letošních nových tváří, Iva Kaiserová. Její vítězný snímek doprovází tuto zprávu, a její další tvorbu Vám snad již brzy na našich stránkách představíme. Stříbrnou příčku získal Karel Plaček a bronzovou vybojoval úřadující mistr František Benda.

Zmíněná tři neznámá místa Příbrami nabízíme k nahlédnutí.

Vystavujeme v Domě Natura
19. 6. 2021

Vystavujeme v Domě Natura

Fotoklub Uran Vás srdečně zve na výstavu fotografií.

Vernisáž výstavy se uskuteční v příbramském Domě Natura ve čtvrtek 8. července 2021 od 18 hodin

Výstavu můžete navštívit od 1. července až do konce prosince 2021 v prostorách prvního patra Domu Natura (Plzeňská 134, přístupné z náměstí T.G.M.)

Pozvánka je ke stažení zde.

Klubová soutěž na téma 'řeky, potoky, jezera'
10. 6. 2021

Klubová soutěž na téma "řeky, potoky, jezera"

Konalo se třetí klání naší letošní fotosoutěže, tentokrát na jarní téma řeky, potoky, jezera. Soutěžilo se stále ještě online a zájem soutěžících stále neopadl, utkalo se 11 fotografů, z nichž 7 se také rozhodlo hodnotit.

Za nejzdařilejší porota označila atmosférický snímek Michala Rittera (vpravo). Druhé místo ukořistil Zdeněk Adamec a o třetí příčku se se stejným bodovým ziskem podělili nově příchozí Jaroslav Schmidt a Pavel Šrámek.

Čtveřici oceněných vodních hladin si můžete prohlédnout v minigalerii.

Klubová soutěž na téma 'příroda'
8. 4. 2021

Klubová soutěž na téma "příroda"

Druhé kolo letošního ročníku klubové fotosoutěže se odehrálo, stále ještě v online režimu, na téma příroda. Ostré tempo z minula nepolevilo, soutěžících se zúčastnilo třináct a hodnotících opět deset.

Zlatá příčka připadla přiléhavě broukům zlatohlávkům, které zvěčnil František Benda v jarním "aktu" doprovázejícím tuto zprávu. Stříbro vybojoval s portrétem jiného příslušníka z říše hmyzu Pavel Šrámek a bronz získal s nízkým sluncem zalitou krajinou Pavel Pospíšil, soutěžící na dálku z Moravy.

Zmíněné tři nejvydařenější obrázky přírodních krás najdete v minigalerii.

Klubová soutěž na téma 'protisvětlo'
11. 2. 2021

Klubová soutěž na téma "protisvětlo"

Začíná další ročník boje o titul mistra fotoklubu, a to pěkně zostra - na téma protisvětlo se nám sešlo rekordních 14 příspěvků a 10 hodnotících.

Nejvíce ostatní hodnotící členy oslovila sluncem zalitá krajina od Michala Rittera, třpytící se vedle tohoto textu. Druhého místa shodně dosáhli Zdeněk Adamec a Karel Plaček. Na třetí pozici se pak objevil nový člen fotoklubu, Jaroslav Schmidt, který se zde na webu již brzy představí.

Neváhejte a nahlédněte na čtveřici nejlepších.