PF 2021
31. 12. 2020

P.F. 2021

Fotoklub Uran přeje všem šťastný nový rok 2021!

Rok 2020 byl v lecčem zvláštní, tradiční soutěž novoročenek však zůstala neohrožena, byť proběhla, shodně se všemi soutěžemi uplynulého roku, distančně. Účastníků se sešlo sedm a zvítězil předseda fotoklubu Martin Moravec, jehož snímek doprovází toto přání. Druhý se umístil Čeněk Kaše a stupně vítězů uzavřel František Benda.

Trojici nejzdařilejších PéeFek si můžete prohlédnout v minigalerii.Mistr fotoklubu 2020 - v zastoupení
22. 12. 2020

Mistr fotoklubu 2020

Mistrem Fotoklubu Uran pro rok 2020 se stal František Benda. Gratulujeme!

S předáním první ceny čekáme na bezpečnější časy, na doprovodném snímku tak mistrův diplom a výhru předvádí předseda fotoklubu Martin Moravec. V tabulce mistrovského bodování skončil za Františkem na druhém místě Zdeněk Adamec a třetí se umístil Karel Plaček, loňský mistr.

Šestici snímků, jejichž bodování Františkovi vyneslo mistrovský post, najdete v mistrovské galerii.Klubová soutěž na téma 'emoce'
26. 11. 2020

Klubová soutěž na téma "emoce"

Závěrečným tématem letošního ročníku klubové fotosoutěže byly emoce. Pokud si opět dovolíme malou slovníkovou vsuvku, emoce jsou specifické způsoby prožívání člověka, jež mohou být doprovázeny i tělesnými změnami jako smích, pláč nebo křik.

Emocionálně vypjatého souboje se zúčastnilo sedm fotografů, nejvíce emocemi nabitým snímkem se ukázal být portrét plačícího dítěte od Michala Rittera. Druhý se umístil Karel Plaček a třetí příčku obhájil František Benda.

Vítěznou trojici samozřejmě nabízíme k nahlédnutí.Klubová soutěž na téma 'detail'
1. 10. 2020

Klubová soutěž na téma "detail"

I páté kolo letošního ročníku klubové fotosoutěže proběhlo virtuální formou. Tématem, nad kterým se střetlo dokonce deset fotografů, byl detail.

Detail (z francouzského détailler – krájet, rozdělovat) znamená součást většího celku, podrobnost, zvětšený výřez nebo dílčí pohled.

Nejzdařilejší detail, který doprovází tuto zprávičku, vyfotografoval Zdeněk Adamec. Stříbrnou pozici získal z daleké Moravy se účastnící Pavel Pospíšil a bronz ukořistil František Benda.

Detailně si soutěžní detaily můžete prohlédnout v minigalierii.Chystáme výstavu v Sedlčanech
29. 8. 2020

Chystáme výstavu v Sedlčanech

Fotoklub Uran srdečně zve všechny své příznivce na výstavu fotografií, kterou pořádá v prostorách Městské knihovny Sedlčany. Vernisáž výstavy se uskuteční v sobotu 5. 9. 2020 v 17 hodin a výstava bude k vidění až do konce měsíce září.

Ke stažení nabízíme pozvánku na výstavu v PDF.Klubová soutěž na téma 'krajina'
5. 8. 2020

Klubová soutěž na téma "krajina"

Čtvrtá letošní soutěž se taktéž konala virtuálně. Atraktivní téma krajina přitáhlo osm soutěžních a jednu mimosoutěžní fotografii.

Nejlepší krajinou se pochlubil Tomáš Moravec, jehož zasněný snímek vidíte vpravo. O druhou příčku se podělili Zdeněk Adamec a Michal Ritter a třetí místo získal Michael Koutný.

Čtveřici vítězných krajinek si samozřejmě můžete prohlédnout.Klubová soutěž na téma 'sport'
18. 6. 2020

Klubová soutěž na téma "sport"

S ohledem situaci ne zrovna přející osobním setkáním jsme i třetí letošní kolo naší pravidelné soutěže uspořádali virtuálně. Na téma sport změřilo síly šest z nás.

Zlatou příčku tentokrát získal František Benda, jehož sportovní momentka doprovází toto oznámení. Druhý se umístil Zdeněk Adamec a bednu uzavírá Tomáš Moravec.

Účastníkům děkujeme, vítězné trojici gratulujeme a jejich fotografie v galerii prezentujeme.Představuje se Alena Mírovská
17. 5. 2020

Představuje se Alena Mírovská

Řady našeho fotoklubu se opět rozšířily, přidává se k nám Alena Mírovská, která na sebe už upozornila prvním místem v posledním kole klubové fotosoutěže.

Její pohledy na svět si můžete prohlédnout v debutové galerii Moje pohledy.Klubová soutěž na téma 'architektura'
21. 4. 2020

Klubová soutěž na téma "architektura"

Protože klubové schůzky jsou nyní dočasně pozastaveny, uspořádali jsme další plánované kolo fotosoutěže se zpožděním virtuálně. Tématem byla architektura a účast byla i přes distanční formu značná - 9 fotografů.

Zvítězila Alena Mírovská s kompozicí napravo. Alena se tak definitivně uvádí jako řádná členka. Stříbrnou příčku získal Karel Plaček a bronz připadl Zdeňkovi Adamcovi.

Stupně vítězů jsou samozřejmě i nyní k nahlédnutí.Fotosoutěž "Pivo" v Sedlčanech
7. 3. 2020

Fotosoutěž "Pivo" v Sedlčanech

Letos v březnu se konal osmý ročník meziklubové fotosoutěže z dílny Městské knihovny Sedlčany. Tématem byl náš národní nápoj - Pivo. Soutěže se ve třech kategoriích zúčastnilo 47 fotografií od 14 autorů. Přesto se podivností osudu stalo, že si 11 ocenění rozdělili pouze čtyři fotografové.

  • V kategorii A - Pivo jako umělecké dílo - obsadila první i druhé místo Lucie Valsová, reprezentantka FotoFlegmatiků Sedlčany, třetí místo připadlo Karlu Plačkovi z Fotoklubu Uran.
  • V kategorii B - Pivo v akci - zvítězila taktéž Lucie Valsová se snímkem Pivní zatmění, který zároveň získal Cenu diváků a doprovází tento příspěvek. Druhý se umístil František Benda a třetí Zdeněk Adamec. V této kategorii porota udělila i čestné uznání, které za fotografii Pití na cestu obdržel opět František Benda.
  • V kategorii C - Encyklopedie piva bodovali výlučně příbramští: Zlatou příčku získal Karel Plaček, stříbrnou Zdeněk Adamec a bronzovou František Benda.

Všechny oceněné fotografie naleznete v galerii výsledků a pro úplnost předkládáme následující dokumenty:

Vzhledem k mimořádné situaci a uzavření knihovny již bohužel není možné výstavu navštívit. Atmosféru vernisáže tak přinášíme alespoň prostřednictvím fotoreportáže od Karla Plačka a těšíme se na shledanou u příštího ročníku.Klubová soutěž na téma 'zátiší'
30. 1. 2020

Klubová soutěž na téma "zátiší"

S novým rokem začal další ročník naší klubové fotosoutěže. V úvodním kole jsme si vzali na paškál žánr zátiší a účast překvapivě nebyla nijak nízká.

Vítězem se stal Franta Benda, jehož zátiší doprovází tuto zprávu, a ujal se tak vedení průběžného žebříčku. Druhý se umístil Pavel Šrámek a třetí příčku obsadil Karel Plaček.

Trojici vítězných snímků si prohlédněte v minigalerii.FotoFlegmatici 2019
4. 1. 2020

FotoFlegmatici 2020

Tak jako loni, i letos je první událostí sezóny vernisáž retrospektivní výstavy fotografií našeho spřáteleného fotoklubu FotoFlegmatici Sedlčany. Výstava fotograficky i slovně shrnuje činnost celého uskupení za uběhlý rok a také představuje fotografické práce jednotlivých členů.

Vernisáž zaznamenala velký zájem široké veřejnosti. Přesvědčit se o tom můžete v reportážní minigalerii, na snímcích od Karla Plačka a Martina Moravce.

Výstavu můžete navštívit v Městské knihovně Sedlčany, a to až do 6. února 2020 - plakát je ke stažení zde. Přejeme všem mnoho světla a fotografických příležitostí i v novém roce.Zpět na aktuality