PF 2020
31. 12. 2019

PF 2020

Šťastný nový rok 2020 Vám přeje Fotoklub Uran!

Jako každý rok, i letos jsme se v polovině prosince utkali v novoročenkové discplíně. Z devíti účastníků vzešel jako vítěz šampion žánru, František Vais, jehož snímek doprovází toto přání. Druhý se umístil Karel Plaček a třetí Standa Kamenický.

Tři nejlepší fotopřáníčka samozřejmě dáváme k nahlédnutí.Mistr fotoklubu 2019
19. 12. 2019

Mistr fotoklubu 2019

Král je mrtev, ať žije král! Novým mistrem se stal Karel Plaček!

Karel na této pozici střídá předchozího pětinásobného mistra Vláďu Holana, který se letos pravidelných soutěží již neúčastnil. Závěrečné bodování vyšlo poměrně těsně, soupeři rozhodně měli šanci, takže i příští rok se můžeme těšit na lítý boj.

Karlovu vítěznou šestici si můžete prohlédnout v jeho mistrovské galerii.Klubová soutěž na téma 'Noční Příbram'
28. 11. 2019

Klubová soutěž na téma "Noční Příbram"

Letošní ročník klubové fotosoutěže uzavřelo téma Noční Příbram, tedy souboj v kompozici architektury a různých, převážně umělých, zdrojů světla.

Nejlépe naše město v hávu temnoty zvěčnil Martin Moravec - jeho světlokresba tak doprovází tuto zprávičku. Stříbrnou příčku získal Pavel Šrámek a bronz připadl Zdeňkovi Adamcovi.

Trojici nejlepších snímků najdete v noční fotogalerii.Fotobuřty 2019
20. 10. 2019

Fotobuřty 2019

Obnovená tradice byla po třech letech díky Michalu Ritterovi opět obnovena. Ani sychravo začínajícího podzimu naše členy neodradilo od nedělního setkání u Skorotína poblíž Trhových Dušníků.

Na programu byla číhaná na portréty vysoké zvěře v přilehlé oboře, tradiční opékání a zásluhou Standy Kamenického též demonstrace pokroku v oblasti fotografických dronů.

Z akce pro vás samozřejmě máme minireportáž, kterou pořídili Zdeněk Adamec a Michal Ritter (fotografie doplněny 2. listopadu).Czech Press Photo 2018
8. 10. 2019

Komentovaná prohlídka v GFD

Galerie Františka Drtikola Příbram uspořádala v úterý 8. října 2019 komentovanou prohlídku výstavy humanistické fotografie Ze zlatého fondu Národního muzea fotografie. Výstavou provedli Jaroslav Prokop, zakladatel NMF, a jeho syn, fotograf Ivan Prokop. Ve výběru ze sbírky jsou zastoupeny snímky šedesáti významných představitelů české fotografie 2. poloviny 20. století: Dagmar Hochová, Eva Fuková, Josef Koudelka, Antonín Kratochvíl, Jiří Všetečka, Ladislav Sitenský, Miroslav Hucek a další. Sbírka, čítající 220 fotografií, končí rokem 2000 a uvažuje se o dalším pokračování - oslovení mladých perspektivních fotografů s žádostí o poskytnutí fotografií do fondu NMF.

Komentované prohlídky se zúčastnili i členové Fotoklubu Uran a sedlčanští Fotoflegmatici. Společně jsme strávili příjemnou hodinku a půl prohlídkou vystavených fotografií, dozvěděli se historii založení NMF a zajímavé informace k autorům a obsahu fotografií. Karel Plaček prohlídku zachytil formou fotoreportáže.

Výstava samotná bude v prostorách GFD přistupná do 30. října. Návštěvu vřele doporučujeme, vystavené fotografie za to stojí.Klubová soutěž na téma 'Úsměv'
26. 9. 2019

Klubová soutěž na téma "Úsměv"

Páté kolo fotosoutěže se událo na téma Úsměv. Hodnotitelů bylo dost, soutěžících už tak moc ne (někteří se vymlouvali na tvůrčí krizi), ale na plnohodnotné soupeření to stačilo.

Zvítězil nepřekvapivě ten, jemuž fotografování lidí jde nejlépe - Karel Plaček, jehož černobílý snímek vidíte vpravo. Druhý skončil Michal Ritter a pomyslnou bednu uzavřel Pavel Šrámek.

Tři nejlepší úsměvy jsou samozřejmě k nahlédnutí.Klubová soutěž na téma 'Co je třeba k životu'
25. 7. 2019

Klubová soutěž na téma "Co je třeba k životu"

Prázdninové fotoklání proběhlo na netradičně zadané téma - soutěžící měli ztvárnit Co je třeba k životu. Výzvu přijalo pět fotografů a vyhodnocení dopadlo nečekaným výsledkem: všichni skončili "na bedně". Bodové odstupy byly totiž tak malé, že první i druhá místa jsou po dvou sdílená.

O první příčku se dělí Zdeněk Adamec a Martin Moravec, obě jejich fotografie doprovází tuto zprávičku. Druhé místo si rozdělili Michal Ritter a Pavel Šrámek. Třetí pozice připadla Karlovi Plačkovi.

V minigalerii najdete všech pět oceněných snímků.

Přejeme vám hezký zbytek prázdnin!Svatba Pavla Pospíšila
15. 6. 2019

Svatba Pavla Pospíšila

S drobným zpožděním oznamujeme radostnou novinu: Dlouholetý člen našeho fotoklubu, Pavel Pospíšil, si v sobotu 15. 6. 2019 na Svaté Hoře vzal za ženu Blanku Jandovou.

Novomanželům gratulujeme a přejeme mnoho štěstí ve společném životě!

V příloze je k nahlédnutí album svatebních fotografií. Protože členové fotoklubu dostali pozvání a Pavel měl plné ruce práce a fotit nemohl, podělíme se o fotky, jež pořídil Standa Kamenický.Klubová soutěž na téma 'Subkultury'
30. 5. 2019

Klubová soutěž na téma "Subkultury"

Téma třetí letošní fotosoutěže, Subkultury, bylo tématem poměrně obtížně uchopitelným a tak se soutěžících sešlo méně než bývá zvykem. Jsme však rádi, že nás přece jen bylo dost na to, abychom si zasoutěžili.

Zlatou medaili získal opět Zdeněk Adamec se fotografií z motorkářského srazu Route 66. Stejnou subkulturu fotografoval i stříbrný Pavel Šrámek. Třetí se opět umístil Karel Plaček.

Tyto tři snímky najdete v soutěžní minigalerii.Svatohorské schody 2019
11. 5. 2019

Svatohorské schody 2019

Po loňském veleúspěšném pilotu Vás nyní srdečně zveme na první ostrý ročník uměleckého happeningu Svatohorské schody. V podmanivém prostoru známého krytého schodiště se opět setkají ti, které baví tvořit. Z řemesla fotografického jmenujme například Martina Andrleho nebo Jiřího Jirouška, z umění výtvarného Malinovy žáky z Plzně. Samozřejmostí je i účast členů našeho fotoklubu. A jako bonbónek navíc si nenechte ujít ani kompletní profesionální nasvícení prostor, v celé jejich čtyřsetmetrové délce.

Termín konání je 18. května 2018 od 10 do 22 hodin přímo v prostorách Svatohorských schodů v Příbrami. Slavnostní zahájení proběhne v 11 hodin dopoledne. Další podrobnosti najdete na oficiálním webu akce: www.svatohorskeschody.cz.

Plakát v plné velikosti je ke stažení zde.Přichází Zdeněk Adamec
12. 4. 2019

Přichází Zdeněk Adamec

Dalším novým členem fotoklubu, který se rozhodl na webu představit, je Zdeněk Adamec. Přichystal si hned sedm tematických galerií:Klubová soutěž na téma 'Ve světle reflektorů'
28. 3. 2019

Klubová soutěž na téma "Ve světle reflektorů"

Letošní ročník klubové fotosoutěže pokračuje utkáním na téma Ve světle reflektorů. Téma se ukázalo být dosti obtížným, účasníků nebylo mnoho a i z toho mála porota některé fotografie hodnotila velmi kriticky.

Vítězem tohoto kola se s přehledem stal Zdeněk Adamec se snímkem, který vidíte napravo. Stříbrnou příčku obsadil Čeněk Kaše a bronzovou pozici získal Karel Plaček.

Trojice vítězných fotografií je k nahlédnutí zde.Fotosoutěž "Boj o život" v Sedlčanech
9. 3. 2019

Fotosoutěž "Boj o život" v Sedlčanech

Již posedmé se konala meziklubová fotosoutěž pořádaná Městskou knihovnou Sedlčany. Fotokluby Uran Příbram a FotoFlegmatici Sedlčany tentokrát změřily síly na téma Boj o život.

Vítězem soutěže se stal náš reprezentant Karel Plaček se snímkem nazvaným V hutním skladu. Druhá i třetí místa porota udělila dvě - stříbro si odnesli František Benda za Uran a Lucie Valsová za FotoFlegmatiky, bronz náš Michal Ritter a sedlčanský Karel Stibůrek. Všechny oceněné fotografie si prohlédněte v galerii výsledků.

Reportáž z vernisáže a vyhlášení pro Vás zpracoval sám vítěz Karel Plaček. Srdečně však doporučujeme výstavu navštívit, potrvá až do 3. 4. - viz plakátPředstavuje se Michal Ritter
2. 3. 2019

Představuje se Michal Ritter

Vítáme na fotoklubovém webu Michala Rittera. Michal už je členem našeho klubu více než rok, nyní ale přidává svou tvorbu i na naše stránky.

Jeho srdcovkou je les ve všech podobách, tři úvodní galerie jsou tedy přirozeně tematické:Czech Press Photo 2018
7. 2. 2019

Czech Press Photo 2018

Navštívili jsme vernisáž reprízy expozice Czech Press Photo 2018, kterou jako v uplynulých letech po pražské Staroměstské radnici se ctí hostí příbramská Galerie Františka Drtikola.

Pokud byste měli zájem výstavu více než 400 fotografií navštívit, což vřele doporučujeme, bude otevřena denně kromě pondělí od 9:00 do 17:00 hodin.

Fotoreportáž z vernisáže pořídili Stanislav Kamenický, Karel Plaček a Pavel Šrámek.Klubová soutěž na téma 'Interiér'
31. 1. 2019

Klubová soutěž na téma "Interiér"

Další ročník naší klubové soutěže jsme zahájili tématem Interiér.

Zvítězil Michal Ritter s děsivě atmosférickým snímkem, který toto oznámení doprovází. O druhé místo se dělí se shodným bodovým ziskem Zdeněk Adamec a Martin Moravec, třetí místo získal Pavel Šrámek.

Interiérové kompozice si můžete prohlédnout v soutěžní minigalerii.FotoFlegmatici vystavují
5. 1. 2019

FotoFlegmatici vystavují

Jak velí lednová tradice, i v roce 2019 zahajujeme sezónu návštěvou vernisáže výstavy fotografií našich sedlčanských přátel, fotoklubu FotoFlegmatici Sedlčany.

Přinášíme Vám malou ochutnávku, jak to pátého ledna na vernisáži a následném posezení vypadalo. I letos křtili FotoFlegmatici fotoknihu s výběrem nejlepších snímků uplynulého roku. Reportážní snímky nafotili Karel Plaček a Michael Koutný, najdete je v reportážní mingalerii.

Výstavu můžete navštívit v Městské knihovně Sedlčany, a to až do konce ledna 2019. Nesmí chybět ani plakát ke stažení.Zpět na aktuality