PF 2019
31. 12. 2018

PF 2019

Přejeme Vám dobré světlo do nového roku!

Zároveň však nemůžeme opomenout podat zprávu o tom, že na poslední řádné klubové schůzi roku 2018 proběhla tradiční neformální soutěž na téma PF 2019.

Nejlepší novoročenkou jsme demokraticky zvolili tu od Michala Rittera, k vidění napravo. Druhou nejlepší přinesl Martin Moravec alias Mory Keaton, a na třetím místě remizovali Michal Dymák a Standa Kamenický.

Vítězná péefka si můžete prohlédnout v minigalerii PF 2019.Mistr fotoklubu 2018
26. 12. 2018

Mistr fotoklubu 2018

Mistrem fotoklubu pro rok 2018 se stává opět Vláďa Holan!

Už popáté v řadě jsme mezi sebou našli téhož nejlepšího. Vláďa letos vyhrál opravdu přesvědčivě, s pěti prvními místy v dílčích soutěžích a jedním místem třetím. U poslední fotografie dokonce překonal historický rekord v bodovém průměru.

Jeho letošních šest majstrštychů najdete, jak je zvykem, v mistrovské galerii.Klubová soutěž na téma 'Svatá Hora'
29. 11. 2018

Klubová soutěž na téma "Svatá Hora"

Poslední klání letošního ročníku naší klubové soutěže se konalo na ryze příbramské téma Svatá Hora.

Zvítězil opět úřadující mistr Vláďa Holan se snímkem nazvaným Přicházejíc. Stříbrná pozice za stříbrný měsíc připadla Michaelovi Koutnému bronzový skončil Čeněk Kaše, který se přidal jako jeden z posledních, tak prosím omluvte, že na našem webu ještě nemá svou prezentaci.

Tyto tři nejvydařenější snímky si samozřejmě můžete prohlédnout.Klubová soutěž na téma 'Mech'
27. 9. 2018

Klubová soutěž na téma "Mech"

S počínajícím podzimem jsme se utkali na netradiční téma Mech.

Vláďa Holan opět potvrdil roli favorita, jeho vítězný snímek doprovází tuto zprávičku. Druhý se umístil Zdeněk Seitl a velmi těsně za ním skončil Martin Moravec.

Trojice vítězných mechových kompozic je samozřejmě k nahlédnutí.Klubová soutěž na téma 'Odrazy'
26. 7. 2018

Klubová soutěž na téma "Odrazy"

Naše soutěž pokračuje i o prázdninách. Letním tématem byly Odrazy a v klání se sešlo osm fotografií s velmi rozmanitým přístupem, zdaleka nešlo o samé loužovky.

Toto kolo vyhrál náš mistr Vláďa Holan se snímkem Jesus Christ Davidson (vpravo). Stříbrný byl Karel Plaček a o bronzovou příčku se dělí nedávno příchozí Michal Ritter, který se již brzy představí, a Pavel Šrámek.

Zmíněnou čtveřici vydařených odrazů najdete jako vždy v minigalerii.Klubová soutěž na téma 'Zátiší s brýlemi'
31. 5. 2018

Klubová soutěž na téma "Zátiší s brýlemi"

Třetí kolo letošního ročníku klubové fotosoutěže mělo téma Zátiší s brýlemi. Zájem o často opomíjený žánr byl sice menší než minule, ale i tak rozhodně bylo z čeho vybírat a každý se tématu zhostil originálním stylem.

Na bedně tentokrát dopadlo všechno úplně jinak: Zvítězil Tomáš Moravec, jehož čtvercová kompozice doprovází tuto zprávu. Druhé místo získal Stanislav Kamenický a trojici oceněných uzavírá Vláďa Holan.

Tato tři nejlepší zátiší s brýlemi si samozřejmě můžete prohlédnout v doprovodné minigalerii.Svatohorské schody 2018
6. 5. 2018

Svatohorské schody 2018

Zveme Vás na premiérový ročník uměleckého happeningu Svatohorské schody. V prostorách této památky bude příležitost k setkání s tvořivými lidmi všech řemesel, to fotografické nevyjímaje, a tak některé niky obsadí se svými snímky členové našeho fotoklubu. Zajisté však bude na co se podívat i u dalších vystavovatelů, tak budeme rádi, když dorazíte v hojném počtu - i kdyby jen ze zvědavosti, co že se to nového a zajímavého v našem městě děje.

Jednodenní akce se bude konat 19. května 2018 od 9 do 17 hodin přímo v prostorách Svatohorských schodů v Příbrami. Další podrobnosti najdete na oficiálním webu www.svatohorskeschody.cz.

Plakát v plné velikosti je ke stažení zde.Klubová soutěž na téma 'Zub času'
5. 4. 2018

Klubová soutěž na téma "Zub času"

Klubová fotosoutěž pokračuje dalším kolem, tentokrát jsme se utkali na téma Zub času. Tak jako posledně, zájem byl veliký z tvůrčí i hodnotitelské strany.

Zajímavou shodou okolností dopadlo druhé kolo naprosto stejně jako to předchozí: Nejlépe oprýskanou minulost ztvárnil úřadující mistr Vláďa Holan, stříbro si za stříbrné vousy v portrétu odnesl Karel Plaček a rezavý plech v bronz proměnil Pavel Šrámek.

Trojici snímků, na kterých se zub času podepsal, zveřejňujeme v minigalerii.Kolodiový workshop
18. 3. 2018

Kolodiový workshop

V zasněženou neděli 18. 3. uspořádal předseda fotoklubu Michal Dymák v ateliéru u Zdeňka Seitla v Pražské ulici přednášku a workshop o mokrém kolodiovém procesu. Přesněji šlo ferrotypii neboli focení na plech, známou přibližně od poloviny devatenáctého století. Jde o proces, kde se fotografuje na emulzi nanesenou na tmavé kovové destičce, čímž vzniká unikátní pozitivní originál. Ona emulze je citlivá jen půl ISO, což je v dnešní době digitálních závodů o co nejvýšší citlivosti čipů poněkud matoucí hodnota, přesto šlo kdysi oproti daguerrotypii o revoluci, kdy se expozižní časy zkrátily z hodin na desítky sekund.

Držíme našemu předsedovi palce, aby u tak zajímavého a již asi ojedinělého koníčku setrval a děkujeme za jeho čas a znalosti o které se podělil, aby pět z nás mohlo žasnout nad kouzly starých chemických procesů.

Atmosféru workshopu jsme zachytili jak ve fotografiích tak na videu.Představuje se Michael Koutný
11. 3. 2018

Představuje se Michael Koutný

Dalším členem fotoklubu, který nově přidává svou webovou prezentaci, je Michael Koutný. Michael už je s námi více než rok, uspěl ve dvou soutěžích a rozhodně nemá v plánu přestávat.

Svůj vstup na naše stránky doprovází dvěma úvodní galeriemi, nazvanými dle žánrů Krajina a Makro.Fotosoutěž "Světlo a stín" v Sedlčanech
3. 2. 2018

Fotosoutěž "Světlo a stín" v Sedlčanech

Proběhlo vyhlášení další meziklubové fotosoutěže z neformálního cyklu, který pořádá Městská knihovna Sedlčany. Letošní téma znělo Světlo a stín ve fotografii a utkaly se jako vždy fotokluby Uran Příbram a FotoFlegmatici Sedlčany.

Vítězství připadlo opět Příbramským, soutěž vyhrál Michal Dymák se snímkem V Útrobách Země, který doprovází tuto zprávičku. FotoFlegmatikům připadla zbylá dvě místa na bedně - bodovali Zuzana Havlová a Kamil Novotný. Čestné uznání si převzali František Benda a Martin Moravec. Všechny oceněné snímky najdete v galerii výsledků.

Vernisáž proběhla v sobotu 2. února 2018 a výstava stále trvá, takže pokud budete mít cestu kolem Sedlčan, neváhejte a navštivte ji. Něco málo z atmosféry vernisáže najdete ve fotoreportáži, kterou pořídil Karel Plaček.Klubová soutěž na téma 'Železo, ocel'
25. 1. 2018

Klubová soutěž na téma "Železo, ocel"

S kovovým duněním zahajujeme další ročník naší klubové fotosoutěže - úvodní téma pro rok 2018 zní Železo, ocel. Účast na zahajovacím kole předčila všechna očekávání, a to v počtu jak autorů tak hodnotících.

Těžký industriál v podobě komínů, jež se tyčí napravo, přinesl vítězství úřadujícímu mistrovi Vláďovi Holanovi. Druhý se umístil Karel Plaček a vítěznou trojici uzavírá Pavel Šrámek.

Nejen příznivce heavy metalu zveme k nahlédnutí do soutěžní minigalerie.Aktualizace galerií Karla Plačka
21. 1. 2018

Aktualizace galerií Karla Plačka

Mistr reportážního žánru, Ing. Karel Plaček, po roce opět osvěžuje svoji zdejší webovou prezentaci:FotoFlegmatici slaví 10 let
6. 1. 2018

FotoFlegmatici slaví 10 let

Náš spřátelený fotoklub z druhého břehu Vltavy, FotoFlegmatici Sedlčany, letos slaví 10 let od svého založení. A jak jinak slavit než výstavou fotografií?

Vernisáž proběhla v sobotu 6. ledna 2018 a samozřejmě jsme tam nemohli chybět. Nechyběly ani programové stálice - vtipné představení autorů a křest fotoknihy. A nechybí pochopitelně ani naše fotoreportáž.

Výstavu si můžete prohlédnout v Městské knihovně Sedlčany, přístupná bude až do konce ledna 2018. Pro úplnost přikládáme plakát.Zpět na aktuality