PF 2018
31. 12. 2017

PF 2018

Z roku 2017 již zbývají jen hodiny a my bychom této příležitosti rádi využili k vyhlášení výsledků naší tradiční soutěže novoročenek. Nejlepší PF 2018, které také doprovází tuto zprávičku, přinesl Karel Plaček, stříbrnou příčku obsadil Mgr. František Vais, jako vždy s ručně aranžovaným přáním, a třetí místo patří novoročence Franty Bendy.

Fotoklub URAN přeje svým fanouškům vše nejlepší v novém roce!

Trojici nejpovedenějších novoročních přání z klubové soutěže si prohlédněte v minigalerii PF 2018.Mistr fotoklubu 2017
29. 12. 2017

Mistr fotoklubu 2017

Vláďa Holan obhájil titul mistra fotoklubu!

Ze šesti ročníků v novodobé historii soutěže se tak stává mistrem již počtvrté. Letos si titul vydobyl famózním vítězstvím se čtyřmi prvními a jedním třetím místem v dílčích soutěžích.

Všechny Vláďovy letošní soutěžní fotografie jsou k vidění v mistrovské galerii.Klubová soutěž na téma Brdy
7. 12. 2017

Klubová soutěž na téma "Brdy"

Proběhlo poslední letošní kolo soutěže o titul Mistra fotoklubu. Soutěžilo se na regionální téma Brdy, které celkem pochopitelně svádělo především ke krajinářskému žánru. Výsledky byly velmi těsné, žádné dramatické bodové úlety se tentokrát nekonaly.

S melancholicky zasněženými smrky zvítězil předseda Michal Dymák. O druhé místo se dělí nováčkové Michael Koutný a Michal Ritter a stupně vítězů uzavírá bronzový Martin Moravec.

Čtveřici vítězných fotografií si můžete prohlédnout v minigalerii. Kostky jsou vrženy a o letošním mistrovi je již rozhodnuto. Slavnostní vyhlášení však přijde až těsně před Vánoci.Představuje se Zdeněk Seitl
3. 12. 2017

Představuje se Zdeněk Seitl

Náš fotoklub se rozrostl o dalšího člena, nově příchozím je Zdeněk Seitl. Jak je nyní zvykem, Zdeněk už s námi ve skutečnosti nějaký ten čas je, ale nyní se definitivně zařadil mezi aktivní členy a přidal svou osobní stránku.

Zdeňkovým entrée je malý soubor fotografií jeho oblíbeného žánru, nazvaný jednoduše Portrét.Klubová soutěž na téma Reportáž
12. 10. 2017

Klubová soutěž na téma "Reportáž"

Zatímco většinu pozornosti strhla výstava na Zámečku, konalo se další kolo naší vnitroklubové fotosoutěže. Tématem byla reportáž a pro tento žánr bylo výjimečně povoleno soutěžit se sérií snímků namísto pouhého jednoho. Toho většina soutěžících využila, a tak byl stůl opravdu plný fotografií.

Na děleném prvním místě skončili veterán Vláďa Holan s jediným snímkem z klání Bike Fight 2017 na Dobříši a nováček Michael Koutný s reportáží z akce BAHNA 2017. Stříbrný se umístil Karel Plaček a bronz získal Zdeněk Seitl.

Všechny výše zmíněné snímky a série zveřejňujeme v minigalerii.Výstava "60 let fotoklubu" zahájena
20. 10. 2017

Výstava "60 let fotoklubu" zahájena

Naše jubilejní výstava byla zahájena!

Výstava je autorským výběrem třinácti členů našeho klubu. Kromě velkoformátových fotografií tam naleznete též náhled do historie - ukázky dávných ročníků klubových fotosoutěží a plakáty k výstavám, které fotoklub pořádal.

Až do 26. 11. 2017, od 9 do 17 hodin, denně kromě pondělí, si ji můžete přijít prohlédnout do prostor Galerie Františka Drtikola v příbramském Zámečku.

Přikládáme malou ochutnávku z atmosféry vernisáže. Autory fotografií jsou Martin Andrle a Stanislav Kamenický. Hudební doprovod zajistila formace Ujdeto.60 let fotoklubu
7. 10. 2017

60 let fotoklubu

Máme před sebou další jubileum. Fotoklub Uran letos slaví 60 let od svého založení a u této příležitosti pořádá výstavu fotografií.

Výstava bude k vidění v prostorách Galerie Františka Drtikola v příbramském Zámečku v termínu od 20. 10. do 26. 11. 2017, denně kromě pondělí, od 9 do 17 hodin. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 19. 10. v 18:00. Všichni příznivci našeho fotoklubu jsou zváni!

Plakát je ke stažení zde.Klubová soutěž na téma Lavička
27. 7. 2017

Klubová soutěž na téma "Lavička"

Uprostřed prázdnin jsme přerušili dovolenkování a sešli se u dalšího kola klubové soutěže. Téma bylo zdánlivě prosté - Lavička. Přesto jej každý uchopil jinak a i zde byly jasně vidět rukopisy jednotlivých autorů.

Zlato získal opět Vláďa Holan s melancholicky laděnou fotografií, jež doprovází tuto noticku. Stříbrný se umístil Zdeněk Seitl - naše nedávná posila. Bronzová příčka je dělená, stejný počet bodů získali Franta Benda a Martin Moravec.

Čtveřici z bedny si můžete prohlédnout v minigalerii.Představuje se Patrik Dvořák
18. 6. 2017

Představuje se Patrik Dvořák

K našemu fotoklubu se přidal nový člen - Patrik Dvořák. Stalo se tak již před časem, a nyní již Patrik přidává i svou webovou prezentaci.

Na úvod si Patrik připravil dvě galerie, nazvané Příroda a Lidé a cesty. Doufáme, že brzy přidá ještě další a přejeme mu dobré světlo.Klubová soutěž na téma Makro
25. 5. 2017

Klubová soutěž na téma "Makro"

Soutěž o titul Mistra fotoklubu pokračuje třetím kolem tohoto ročníku, kláním na téma Makro. Respektive, jak je u nás zvykem, rozumí se tímto tématem i detail, nemusí jít o pravověrnou makrofotografii.

Zvítězil suverénně Vláďa Holan s parádním černobílým snímkem hlemýždě. Na stříbro dosáhl Pavel Pospíšil a třetí tentokrát skončil Karel Plaček.

Tři nejzdařilejší detailní snímky najdete v minigalerii.Klubová soutěž na téma Lenost
30. 3. 2017

Klubová soutěž na téma "Lenost"

Konalo se druhé kolo letošního ročníku naší klubové fotosoutěže, tentokrát na netradiční téma Lenost. Ukázalo se, že nejvhodnějšími objekty pro jeho výstižné ztvárnění jsou živočišné druhy Homo Sapiens Sapiens a Felis Catus.

Z vítězství se radoval Karel Plaček, jehož líná člověčina doprovází tuto zprávičku. Druhé a třetí místo pak připadlo kočičím snímkům Martina Moravce a Vládi Holana.

Trojice vítězných fotografií je ke zhlédnutí v této malé, líné galerii.Fotovýlet - Lužické hory
25. 3. 2017

Fotovýlet - Lužické hory

Pravidelný příděl soutěží prokládáme opět jednou ochutnávkou z fotovýletu. Do Lužických hor vyrazilo silné klubové jádro, tedy Michal Dymák, Vláďa Holan, Tomáš Moravec a Pavel Pospíšil.

Melancholickým pohledům do lesa a krajiny, které si odtamtud přivezli, věnujeme malou galerii.Klubová soutěž na téma Zátiší
26. 1. 2017

Klubová soutěž na téma "Zátiší"

S novým rokem je zde i nový ročník naší pravidelné soutěže. Úvodním tématem je tentokrát Zátiší, které jsme naposledy zařadili před pěti lety. Téma přilákalo značnou účast a hodnotící si nebrali servítky, takže známky létaly v plném spektru.

Vyhrál současný mistr Vláďa Holan se svým Vaječným zátiším. Stříbrnou příčku obsadil Michal Dymák a třetí místa se nám sešla dvě: Martin MoravecPavel Pospíšil.

Přikládáme minigalerii se čtyřmi vítěznými snímky.Na návštěvě u FotoFlegmatiků
7. 1. 2017

Na návštěvě u FotoFlegmatiků

První akcí, které jsme se v roce 2017 zúčastnili, byla návštěva vernisáže letošní výstavy fotografií našich kolegů, FotoFlegmatiků Sedlčany.

Výstava je k vidění ve Městské knihovně Sedlčany, a to až do 1. 2. 2017. Vernisáž, která se konala minulý čtvrtek, přilákala mnoho návštěvníků a překvapila bohatým programem, včetně křtu fotoknihy shrnující loňskou tvorbu FotoFlegmatiků, hudební vložky a netradičního, vtipného představení autorů.

Atmosféru vernisáže se Vám pokusíme přiblížit fotoreportáží, kterou pořídil Pavel Šrámek. Přikládáme ke stažení též plakát výstavy.Zpět na aktuality