PF 2017
26. 12. 2016

PF 2017

Tak jako každý rok, i ten letošní jsme uzavřeli neformální soutěží novoročenek. Nejlepší péefko tentokrát přinesl Standa Kamenický, na druhém místě je opět Karel Plaček a za třetí nejlepší jsme zvolili přání Franty Bendy.

Dobré světlo po celý rok 2017 přeje všem svým příznivcům Fotoklub URAN.

Naše tři nejlepší novoročenky pro rok 2017 si prohlédnete zde.Mistr fotoklubu 2016
18. 12. 2016

Mistr fotoklubu 2016

Na trůn fotoklubu usedá nový mistr! Triumfálním návratem slaví titul Vláďa Holan a v kapse má dvě první místa, tři druhá, velký bodový náskok i nejvýše individuálně hodnocený snímek za celou novodobou historii soutěže.

Pětici fotografií, se kterými se Vláďa v letošní soutěži umístil na stupních vítězů, najdete v mistrovské galerii. Těšíme se na další ročník a jsme zvědaví, zda Vláďa titul obhájí.Karel Plaček obměňuje galerie
10. 12. 2016

Karel Plaček obměňuje galerie

Náš specialista na reportážní fotografii, Ing. Karel Plaček, se rozhodl obměnit portfolio vystavené na našich stránkách. Původní šestici galerií nahrazuje nová, sestavená ze tří dvojic:Retrospektiva: Rychlost ve fotografii
6. 12. 2016

Retrospektiva: Rychlost ve fotografii

Vraťme se v čase o 2 měsíce: Městská knihovna Sedlčany uspořádala další ročník nyní již tradiční sedlčansko-příbramské fotosoutěže. Letošním tématem byla Rychlost ve fotografii. Soutěže se účastnilo 6 sedlčanských FotoFlegmatiků a 8 členů našeho klubu. Soutěžních snímků se sešlo celkem 29 a fotografie byly v prostorách knihovny k vidění během října.

Stejně jako loni zvítězil v soutěži člen Fotoklubu Uran (hurá!), a to Michal Dymák se snímkem Krev v tepně, zatímco FotoFlegmatikům připadly zbylé dvě medaile - druhé i třetí místo obsadila Lucie Valsová se snímky Na vodě a Noční jízda. Čestné uznání si převzal Vláďa Holan za fotografii Světlušky.

Sadu vítězných fotografí knihovna bohužel nezveřejnila, a tak zpětně dáváme k dispozici alespoň reportáž z vernisáže, kterou 8. 10. pořídil Standa Kamenický.Klubová soutěž na téma Svatohorské schody
24. 11. 2016

Klubová soutěž na téma "Svatohorské schody"

Závěrečné klání letošní soutěže o titul Mistra fotoklubu je za námi. Rozhodujícím tématem se staly Svatohorské schody - fotografická výzva ryze lokální povahy, a také náš příspěvek k dokumentaci podoby našeho města.

Vítězem kola se stal Vláďa Holan se snímkem nazvaným Poutníci za světlem (napravo). Stříbrný skončil Karel Plaček a bronzová pozice připadla úřadujícímu mistrovi, Pavlovi Pospíšilovi.

Tři vítězné fotografie, tentokrát svorně poněkud melancholicky naladěné, naleznete v přiložené minigalerii.Klubová soutěž na téma Portrét
13. 10. 2016

Klubová soutěž na téma "Portrét"

S mírným zpožděním informujeme, že proběhlo další kolo letošního ročníku klubové soutěže. Téma tentokrát znělo: Portrét.

Soutěžilo osm snímků. Ten vítězný, který tuto zprávu doprovází, pořídil Martin Moravec a potvrdil tak, že v tomto žánru se z nás umí objektivem ohánět nejlépe. Druhé místo připadlo Vláďovi Holanovi a třetí příčku obsadil Karel Plaček. Určitě není náhodou, že všichni tři se rozhodli portrétovat krásné ženy.

Tuto trojici nejzdařilejších portrétů samozřejmě nabízíme k nahlédnutí.Ohlédnutí za fotovýletem - URBEX na Dobříši
16. 8. 2016

Ohlédnutí za fotovýletem - URBEX na Dobříši

Letní okurková sezóna vrcholí, je tedy ten správný čas opět vytáhnout ze šuplíku jeden již dokonaný fotovýlet.

30. dubna tohoto roku se pětičlenná skupina ve složení Michal Dymák, Vláďa Holan, Martin Moravec, Tomáš Moravec a Pavel Pospíšil vydala na první klubovou Urban Exploration - městskou průzkumnou výpravu.

Cílem byly opuštěné objekty bývalých Rukavičkářských závodů Dobříš, které poskytly kvalitní, místy až post-apokalyptický zdrojový materiál pro spoustu atmosférických kompozic. Některé z nich, spolu s párem fotek ze zákulisí, přikládáme v doprovodné galerii.Klubová soutěž na téma Příbramsko
28. 7. 2016

Klubová soutěž na téma "Příbramsko"

Prázdniny jsou v polovině, nastal čas na soutěžní schůzku fotoklubu. Konalo se utkání na téma Příbramsko.

Ze sedmi statečných účastníků vzešel jako jasný vítěz Vláďa Holan a se snímkem Příbramské panorama přerušil svou dosavadní "stříbrnou kletbu". Druhý skončil Karel Plaček s nevšedním pohledem na Makovou, a bronz si odnesl Pavel Šrámek s momentkou z letošního hornického průvodu.

Vítězná trojice fotografií z Příbramska je k vidění v minigalerii.Sedlčany 2016: Vernisáž
4. 6. 2016

Sedlčany 2016: Vernisáž

Letošní výstava našeho klubu byla zahájena. Vernisáž se konala v sobotu ve Městské knihovně Sedlčany. Výstava čítá přes padesát fotografií od dvanácti autorů, v pestrém žánrovém průřezu. Výstava potrvá měsíc; budete-li mít cestu přes Sedlčany do 5. července, neváhejte a přijďte se podívat.

Těm, kdo výstavu nenavštívili, ji nabízíme alespoň zprostředkovaně, prostřednictvím reportáže z vernisáže a průletu portfoliem přítomných autorů.Klubová soutěž na téma Kámen
26. 5. 2016

Klubová soutěž na téma "Kámen"

V tomto kole klubové soutěže jsme se utkali v nejlepším ztvárnění tématu Kámen. Účastnilo se sedm fotografů, čtyři z nich navíc i v nebodované přehlídce alternativních snímků na dané téma - soutěži béček.

Nejlépe kámen vyfotil Pavel Pospíšil, jeho Husova kazatelna se tyčí vedle této noticky. Vláďa Holan opět skončil stříbrný a stupně vítězů uzavírá Karel Plaček.

Připojujeme kamení k nahlédnutí.Vystavujeme v Sedlčanech
25. 5. 2016

Vystavujeme v Sedlčanech

Slyšte, slyšte! Na vědomost se dává, že spolek nadšenců fotografických z města Příbrami, svou obrazovou tvorbu vystavovati se chystá!

Zveme Vás k návštěvě naší letošní celoklubové výstavy, kterou tentokrát pořádáme v Sedlčanech, konkrétně v prostorách Městské knihovny. Vernisáž proběhne v sobotu 4. 6. v 16 hodin a výstava bude k vidění celý měsíc, tedy až do úterý 5. července.

Plakát výstavy je ke stažení zde.Tomáš Moravec vystavuje na Dobříši
23. 5. 2016

Tomáš Moravec vystavuje na Dobříši

Počátkem tohoto měsíce se v dobříšském Café Baru Abeles otevřela veřejnosti výstava fotografií Tomáše Moravce. Tomášův výběr z tvorby posledních let, převážně působivé černobílé snímky, zde najdete v klidném, nekuřáckém prostředí. Budete-li mít cestu přes Dobříš, návštěvu rozhodně doporučujeme.

Pokud vás pozvánka zaujala, prohlédněte si snímky z vernisáže nebo si stáhněte plakát. Výstava bude k navštívení až do neděle 31. 7. 2016.Ohlédnutí za fotovýletem - Českosaské Švýcarsko podruhé
18. 4. 2016

Ohlédnutí - Českosaské Švýcarsko podruhé

Je tu druhá část jarní fotovýletové retrospektivy. Tentokrát se přeneseme zpátky přesně o půl roku, do října 2015, kdy jsme se rozhodli, že jsme toho v Českosaském Švýcarsku ještě nenafotili dost, a že je potřeba se tam vrátit a napravit to. Šestičlenná výprava zamířila zprvu na stejné místo jako loni - základnou byla opět Růžová. Cíle se však lišily, velitel výpravy Pavel Pospíšil tentokrát vytyčil body zájmu i na německé straně.

Počasí se zprvu tvářilo, že nebude spolupracovat zdaleka tak ochotně jako loni, avšak nakonec si přece jen dalo říct a poskytlo úchvatné pohledy rozeztoupivší se mlhou na vyhlídkách Bastei i Kaiserkrone. V Čechách jsme pak měli tu čest zastihnout Zlatý vrch a sousední Studeňák v ponurém oparu, a uspěli jsme i na několika dalších, menších, zastávkách.

O panorámata, která se před námi ukázala, se rádi podělíme ve výběru snímků z výletu.Klubová soutěž na téma Symetrie
31. 3. 2016

Klubová soutěž na téma "Symetrie"

Naše fotosoutěž pokračuje kláním na téma Symetrie. To se ukázalo být velmi inspirativním, protože tohoto kola se zúčastnilo jindy nevídaných devět snímků.

Na zlato tentokrát dosáhl Karel Plaček s parádní reportážní momentkou, která doprovází tuto zprávičku. Druhé místo obsadil Vláďa Holan se svými šneky a vítěznou trojici uzavírá kompozice architektury od Martina Moravce.

Zmíněné fotografie si můžete prohlédnout v minigalerii.Ohlédnutí za fotovýletem - Padrťské rybníky
23. 3. 2016

Ohlédnutí za fotovýletem - Padrťské rybníky

Přichází jaro - ideální čas zavzpomínat na podzimní fotovýlet, nemyslíte? Dvanáctého září loňského roku jsme ve čtyřčlenné sestavě uspořádali akci, která na svou realizaci čekala mnoho let - první novodobé Fotobuřty. U Padrťských rybníků v Brdech jsme spojili konzumaci oblíbených nezdravých pochutin s parádními příležitostmi fotografovat krajinu člověkem zatím nezruinovanou.

Organizátorem byl opět Pavel Pospíšil, avšak program tentokrát připomínal spíše varieté než itinerář - a to je dobře, došlo totiž i na netradiční techniky: Díky Pavlovu filtru jsme si například vyzkoušeli infračervenou fotografii a její záludnosti s vyvažováním bílé. Pavel Šrámek, toho času pilot-nováček, pak nad hrází provětral rotory cvičného fotografického minidrona (ten se osvědčil i při rozdmýchávání ohně před opékáním).

Jak je již zvykem, i tuto výletovou retrospektivu doprovází galerie nejpovedenějších vážných záběrů i doku-cvaků od všech účastníků akce.Klubová soutěž na téma Noční snímek
28. 1. 2016

Klubová soutěž na téma "Noční snímek"

Pravidelná klubová fotosoutěž je zpět. Ročník 2016 začíná výkopem na téma Noční snímek.

První místo vybojoval loňský mistr Pavel Pospíšil se snímkem star trails (napravo). Boj to však byl velmi těsný, druhé místo získal s odstupem pouhé jedné desetiny bodu Michal Dymák. Bronzovou příčku pak obsadil Karel Plaček.

Tři vítězné noční snímky najdete i letos v minigalerii.Aktualizace profilu Vládi Holana
19. 1. 2016

Aktualizace profilu Vládi Holana

Vladimír Holan přichází s aktualizací svého profilu. Staré galerie jsou pryč a střídají je dvě nové, reprezentativnější: Artefakt a Krajina.

Vláďa Vás také zve k návštěvě svého vlastního, nedávno spuštěného, webu www.dilvarmi.cz.Nové fotografie Standy Kamenického
10. 1. 2016

Nové fotografie Standy Kamenického

Standa Kamenický se po šesti letech vrátil na místo činu a navštívil leteckou přehlídku Flying Legends 2015 v anglickém Duxfordu.

Samozřejmě pořídil fotky, takže ve stejnojmenné galerii najdete 12 fotografií báječných mužů na létajících strojích. Počasí možná nepřálo vyloženě pohlednicovým záběrům, ale o to autentičtěji snímky válečných dravců působí.Zpět na aktuality