PF 2016
31. 12. 2015

PF 2016

Rok 2015 končí, poslední klubová schůzka je již dávno za námi. Opět jsme se při této příležitosi utkali o nejlěpší péefko. Výsledky jsou následující:

Nejlepší novoročenku, vyobrazenou u tohoto příspěvku, předvedl znovu Mgr. František Vais. Stříbrnou pozici v této soutěži obsadil Karel Plaček a trojici vítězů uzavírá Michal Dymák s kontaktními kolážemi co kus, to originál.

Zde je galerie novoročenek pro rok 2016.

 

Mnoho štěstí a zdařilých snímků v roce 2016 přeje Fotoklub URAN.Mistr fotoklubu 2015
10. 12. 2015

Mistr fotoklubu 2015

Mistr končí, ať žije mistr! Pavel střídá Pavla, mistrem fotoklubu 2015 se stal Pavel Pospíšil. Jako svou cenu za první místo si stejně jako jeho předchůdce zvolil knihu o fotografování dle vlastního výběru.

Ani u tohoto slavnostního vyhlášení nesmí chybět rekapitulační minigalerie se všemi šesti Pavlovými letošními soutěžními snímky. Tři z nich (Lahev, Stín a Krajina) byly ve svých kolech fotografiemi vítěznými, a skvělý výsledek doplňují ještě dvě druhá místa. Pavel vyhrál s přehledem, bodový systém letos žádné překvapení nepřinesl. Sláva vítězi!

Mistrovi gratulujeme, ostatním účastníkům soutěže děkujeme a těšíme se na další ročník.Výstava U Modré kočky zahájena
3. 12. 2015

Výstava U Modré kočky zahájena

Letošní klubová výstava v Galerii Café U Modré kočky je v plném proudu. Budete-li mít cestu přes Březové Hory, neváhejte a zajděte na kávu do salonku na pomezí fotografických žánrů.

Přikládáme malou fotoreportáž z instalace a zahájení od Karla Plačka. Výstavu můžete navštívit až do čtvrtka 14. 1. 2016.Klubová soutěž na téma Krajina
26. 11. 2015

Klubová soutěž na téma "Krajina"

Máme za sebou finále letošního ročníku naší soutěže. Tématem závěrečné bitvy byla krajina, tedy fotografický žánr v našem klubu asi nejhojněji zastoupený. Účast přesto nebyla příliš vysoká, někteří krajináři překvapivě do soutěže nevstoupili.

Jejich prapor podržel suverénně Pavel Pospíšil, jehož lehce mlhou zastřené podání české krajiny jste vedle tohoto příspěvku již určitě poznali. Druhé místo obsadil Michal Dymák a o bronz se dělí Karel Plaček a Pavel Šrámek.

Ti, kdo průběžně sledují umístění, už mají o vítězi asi jasno, slavnostní vyhlášení Mistra Fotoklubu URAN 2015 však proběhne až na vernisáži naší letošní výstavy, ve čtvrtek 3. prosince v Galerii Café U Modré kočky na Březových Horách, viz příspěvek níže. Hned poté portfolio novopečeného mistra zveřejníme i zde na webu.

Jako vždy, i tuto soutěž doprovází minigalerie čtveřice úspěšných snímků.Blíží se výstava U Modré kočky
15. 11. 2015

Blíží se výstava U Modré kočky

Přibližně za dva týdny, ve čtvrtek 3. prosince, začne výstava, kterou Fotoklub Uran pořádá po dvou letech opět v prostorách Galerie Café U Modré kočky na Březových Horách. Výstava potrvá od čtvrtka 3. 12. 2015 do čtvrtka 14. 1. 2016.

K návštěvě výstavy srdečně zveme všechny, kdo našemu fotoklubu fandí, i širokou veřejnost. Čeká vás bezmála dvacet velkoformátových fotografií a jak je již zvykem, žánr ani téma nejsou stanoveny, takže každý člen prezentuje to nejlepší, co vyfotografoval.

Plakát ve vyšším rozlišení je ke stažení zde.Klubová soutěž na téma Stín
24. 9. 2015

Klubová soutěž na téma "Stín"

Předposlední kolo letošní soutěže je za námi, odehrál se souboj na téma stín. Asi máme raději světlo než stín, téma se nesetkalo s velkým ohlasem a tak soutěžily pouze tři fotografie.

První místo v tomto kole získal Pavel Pospíšil, jehož stíny pokrytá krajina doprovází tuto zprávičku. Další dva autoři, shodou okolností oba s černobílými snímky, se díky bodové remíze dělí o druhé místo. Jsou jimi Michal Dymák a Pavel Šrámek.

Všechny tři fotografie si samozřejmě můžete prohlédnout.Humor ve fotografii
3. 9. 2015

Pozvánka na výstavu Humor ve fotografii

Fotoklub Uran zve všechny své příznivce a fotograficky pozitivní veřejnost na vernisáž výstavy Humor ve fotografii, která se koná v sobotu 5. 9. 2015 v 16 hodin v prostorách Městské knihovny Sedlčany. Výstava potrvá až do konce měsíce září.

Jako každý rok se jedná o výstavu tematické tvorby FotoFlegmatiků Sedlčany a Fotoklubu Uran Příbram, organizovanou jako fotosoutěž na dané téma, kterým je letos humor. Soutěže se účastní 11 autorů (5 ze Sedlčan a 6 z Příbrami), soutěžních fotografií se sešlo celkem 24 (12 z každého tábora). Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže proběhne na vernisáži.

Držte nám palce a na vernisáž jste srdečně zváni!

 

Aktualizace: Vernisáž již proběhla, byly vyhlášeny výsledky soutěže:

  • 1. místo: František Benda (Fotoklub Uran)
  • 2. místo: Martin Zemánek (FotoFlegmatici)
  • 3. místo: Zuzana Havlová (FotoFlegmatici)

Čestná uznání poroty získali:

  • František Benda (Fotoklub Uran)
  • Karel Plaček (Fotoklub Uran)
  • Zdeněk Šimek (FotoFlegmatici)

Vítězné snímky knihovna bohužel nezveřejnila, musíte se na ně zajet podívat osobně. Čas máte do konce září.Klubová soutěž na téma Příbram
30. 7. 2015

Klubová soutěž na téma "Příbram"

Konalo se čtvrté klání letošního ročníku naší soutěže. Tématem bylo naše město, Příbram. Bohužel, vzledem k letním dovoleným nebyla účast na prázdninové schůzce příliš velká a soutěžily pouze čtyři snímky. Vítěz však i tak dokázal dosáhnout na jedno z nejvyšších průměrných bodových hodnocení vůbec a zbytku soutěžících výrazně utekl.

Tím vítězem je Martin Moravec, jehož fotografie (bez zajímavé alternativní adjustace) doprovází tento příspěvek. Stříbro získal Pavel Pospíšil s fotografií ze Svaté Hory a trojici "na bedně" uzavírá noční snímek Michala Dymáka.

Fotografie Příbrami, které v tomto kole uspěly, samozřejmě najdete v minigalerii.Představuje se Karel Plaček
30. 6. 2015

Představuje se Karel Plaček

Naše řady rozšířil nový (přesněji staronový) člen - Ing. Karel Plaček.

Karel dle vlastních slov nejraději pořizuje reportážní snímky lidí a městské krajiny. Tyto dva žánry tak najdete velmi hojně zastoupené v jeho entrée, které se skládá ze šesti galerií: Příbram - Mažoretky, Příbram - Co se dělo u Obory, Ukradené portréty, Půlden v Praze, Město a Žďárská pouť 2015.

Přejeme Karlovi úspěšný návrat k amatérské fotografii v digitální éře. Rádi přijímáme kolegu, jenž se zaměřuje na jiné žánry, než jen všudypřitomnou krajinu a architekturu.Klubová soutěž na téma Chaos
28. 5. 2015

Klubová soutěž na téma "Chaos"

Máme za sebou třetí kolo letošní klubové fotosoutěže. Tentokrát nás čekalo velmi zajímavé téma - chaos. Téma se ukázalo být obtížným jak na zpracování tak na hodnocení. Sešla se pestrá směsice přístupů a nápadů, ale rozdílné názory měly za výsledek, že přestože známky létaly u každé fotografie vysoké i nízké, nakonec skončili účastníci soutěže bodově extrémně těsně u sebe.

Zlato v chaotickém souboji nakonec vybojoval Martin Moravec s vícenásobně exponovaným snímkem Obchodní dům Zličín, který doprovází tuto zprávu. Druhé místo obsadil Standa Kamenický a třetí skončil náš nový kolega Karel Plaček, který se již brzy na webu představí.

Tři vítězné snímky, jak je zvykem, nabízíme k nahlédnutí.Ohlédnutí za fotovýletem - Jizerka
10. 5. 2015

Ohlédnutí za fotovýletem - Jizerka

Fotovýletová retrospektiva pokračuje, tentokrát se vrátíme zpátky dva měsíce, do začátku března letošního roku, kdy jsme vyrazili fotografovat zimní krajinu v okolí osady Jizerka.

Výlet vedl opět Pavel Pospíšil a program tematicky navazoval na předcházející výlet, kde se Pavel v roli plánovače již osvědčil. Začali jsme fotografickou rozcvičkou u peřejí a vodopádů horského potoka, pokračovali horečně stíhaným západem slunce nad vodní nádrží Souš a završili akci dopoledním focením zasněžených plání u Jizerky samotné. Zde nám již počasí tolik nepřálo, ale o to zasněnější a mystičtější fotografie se podařilo pořídit.

I tentokrát vám z výletu přinášíme mini-reportáž - sbírku těch podle nás nejpovedenějších záběrů i trochu dokumentace, jak vzniky.Ohlédnutí za fotovýletem - České Švýcarsko
6. 4. 2015

Ohlédnutí za fotovýletem - České Švýcarsko

Před pěti měsíci, začátkem listopadu 2014, se šest z nás vydalo na velmi vydařený fotovýlet do Českého Švýcarska. Mini-reportáž přinášíme až nyní, jako ohlédnutí, ale jak se říká - lepší pozdě než nikdy.

Vyrazili jsme opět pod vedením zkušeného velitele a nadšeného krajináře Pavla Pospíšila. Po krátké večerní zastávce u Panské skály jsme pokračovali vstříc ubytování v obci Růžová.

Hlavním lákadlem výletu bylo zasvěcení do tajů krajinné fotografie - především jak brzy ráno vstávat a jak si na Křížovém vrchu najít dobré místo pro stativ mezi třiceti účastníky fotografického workshopu, který tam právě zavítal. Když už jsme měli mlhou zahalené krajiny téměř plné paměťové karty, zamířili jsme ještě k parádním scenériím v údolích se zurčícími potoky.

Motivů k fotografování bylo tolik, že se jich nikdo ze zúčastněných nemohl nabažit, a hned po návratu jsme naplánovali další výlet, tentokrát zaměřený na zimní krajinu v okolí Jizerky. O tom ale až příště...

Jak je naším zvykem, nedílnou součástí mini-reportáže je mini-galerie snímků, které jsme na výletě pořídili. Na vlastní oči to však bylo ještě lepší.Klubová soutěž na téma Lidé
27. 3. 2015

Klubová soutěž na téma "Lidé"

Druhé kolo letošní klubové soutěže se konalo na téma lidé.

Zvítězil Michal Dymák s nočním snímkem zobrazeným napravo. Těsně za ním skončil na druhém místě Pavel Pospíšil, třetí pak opět Martin Moravec. Proti prvnímu kolu se zlatá a stříbrná prohodily, bronz zůstává.

Trojici nejlepších fotografií najdete jako vždy v minigalerii.Představuje se Martin Moravec
22. 2. 2015

Přichází Martin Moravec

Představuje se nový člen našeho fotoklubu, Martin Moravec.

Toto představení je sice poněkud opožděné, neboť Martin je s námi již od loňského roku, avšak o to naditější je nadílka fotografií, které si Martin na úvod připravil - začíná s osmi alby, v abecedním pořadí Ateliér, Film a pokusy, Instant4Memory, Koncerty, Lidé, Objevy, Příbram a Urbex.

Martin přinesl do klubu nekonvenční pohled a opomíjené techniky i žánry. Doufáme, že jeho snímky budou inspirací i pro širokou veřejnost.Klubová soutěž na téma Lahev
29. 1. 2015

Klubová soutěž na téma "Lahev"

Konalo se první kolo ročníku 2015 naší klubové fotosoutěže. Tématem byla zdánlivě jednoduchá lahev, jejíž fotografické ztvárnění se však ukázalo být docela obtížným oříškem.

Z první pozice tento ročník zahajuje Pavel Pospíšil, jehož snímek doprovází tuto zprávičku. O druhé místo se dělí Michal Dymák a Standa Kamenický. Třetí skončil Martin Moravec, jenž se již brzy představí.

Vítězné snímky, tentokrát čtyři, opět nabízíme k nahlédnutí v minigalerii.Zpět na aktuality