PF 2015
31. 12. 2014

PF 2015

Na poslední schůzce tohoto roku jsme opět dostáli tradici a uspořádali soutěž mimo soutěž o nejlepší novoroční přání.

Na první místo se po loňské pauze vrací Mgr. František Vais, jehož novoročenka doprovází tento příspěvek. Stříbrné péefko vytvořil Standa Kamenický a bronzovou příčku obsadil Vláďa Holan.

Vítězná novoroční přání si můžete prohlédnout v mini-galerii PF 2015.

 

Dobré světlo a ještě lepší náladu v roce 2015 přeje Fotoklub URAN.Mistr fotoklubu 2014
15. 12. 2014

Mistr fotoklubu 2014

Rok se s rokem sešel a fotoklub má nového mistra. Letošním nositelem tohoto titulu se stal Pavel Šrámek a ukončil tak dvouletou nadvládu Vládi Holana. Cenou za vítězství tentokrát nebyl pohár, ale odborná literatura.

Novému mistrovi gratulujeme a toto slavnostní vyhlášení opět doplňujeme rekapitulační minigalerií. Ta obsahuje všechny fotografie, se kterými soutěžil.

Pavel se zúčastnil všech šesti dílčích soutěží a přestože vyhrál pouze jednou, s fotografií Příbram se zakroutí, tři druhá a dvě třetí místa nakonec na celkové vítězství stačila. Bodový systém promluvil jasně - udržení stále dobrých výsledků má větší hodnotu než občasná vítězství.

Sláva vítězi, čest poraženým!Klubová soutěž na téma Kolo
27. 11. 2014

Klubová soutěž na téma "Kolo"

Ve čtvrtek 27. listopadu se uskutečnila poslední etapa letošního ročníku soutěže o titul mistra fotoklubu, tentokrát na téma "Kolo". Byla o to zajímavější, že dosavadní průběh soutěže byl na špici velice vyrovnaný - po pěti kolech byl rozdíl mezi prvním a druhým v půběžném pořadí pouhých 18 setin bodu! S vítězem celého ročníku vás seznámíme, jako obvykle, v závěru roku.

Tentokrát zvítězil Franta Benda, na paty mu šlapal Pavel Šrámek a třetí místo obsadil Michal Dymák. Vítězné fotografie představujeme v minigalerii.Photokina 2014
25. 10. 2014

Photokina 2014

V druhé polovině září se v Kolíně nad Rýnem opět konal nejvýznamnější světový veletrh obrazových technologií - Photokina 2014. Výrobci fototechniky zde prezentovali nová řešení pro pořízení fotografií, jejich přenosy i konečné výstupy. A tak bylo možno vidět přístoje chlubící se odvážným designem, modulární konstrukcí nebo výpočetním výkonem. K tomu skvělá optika pro masové využití a ještě lepší optika pro speciální účely.

Obrovské formáty fotografií pořízené kapesními kompakty pak dokazovaly všeobecný pokrok v digitální fotografii. Nezbytným doplňkem expozic jednotlivých firem jsou také výstavy fotografií. Letos byly převážně v retro stylu.

V Kolíně bylo na co koukat a Franta Benda, který si tam zajel, Vám sadu fotek z akce předkládá v reportážní galerii.Klubová soutěž na téma Sport
25. 9. 2014

Klubová soutěž na téma "Sport"

Sport - to je téma pátého, předposledního, kola letošního ročníku soutěže o titul mistra fotoklubu.

Toto kolo vyhrálo kolo, přesněji noční cyklistický autoportrét Michala Dymáka, který vidíte napravo. Na druhém místě doskočil na Holmenkollenu Pavel Šrámek a bronz slaví gól, který zachytil Franta Benda.

Všechny tři medailí ověnčené fotografie si můžete prohlédnout v minigalerii.Nové fotografie Standy Kamenického
13. 9. 2014

Nové fotografie Standy Kamenického

Stanislav Kamenický přidal ke svému profilu novou galerii fotografií.

Soubor nazvaný Hrátky s ohněm obsahuje 12 snímků ohnivé show pořízených s delším časem závěrky.Představuje se Michal Dymák
8. 9. 2014

Představuje se Michal Dymák

Řady našeho fotoklubu se opět rozrostly. S příslovečnou kůží na trh přichází Michal Dymák, jehož jméno jste již mohli zahlédnout pod vítěznou fotografií soutěže Ruce, snímkem Alea iacta est.

Své entrée na naše stránky Michal doprovází dvojicí galerií, nazvaných střídmě Krajina a Architektura.Klubová soutěž na téma Rychlost
31. 7. 2014

Klubová soutěž na téma "Rychlost"

Uprostřed prázdnin se konalo čtvrté kolo soutěže o titul mistra fotoklubu. Tématem byla rychlost a ukázala se být motivem poměrně obtížným.

Toto kolo vyhrál Emil Trokšiar, vítězný snímek doprovází tuto zprávičku. Stříbrnou příčku obsadil Franta Benda a třetí skončil Pavel Šrámek.

Stupně vítězů opět nabízíme k nahlédnutí.Ohlédnutí za výstavou Květiny zblízka
20. 7. 2014

Ohlédnutí za výstavou "Květiny zblízka"

Naše poslední výstava fotografií, nazvaná Květiny zblízka, právě před měsícem skončila. Při této příležitosti přinášíme malou ochutávku vystavených snímků - jistě ji ocení jak ti, kteří krátkodobou výstavu navštívit nestihli, tak ti, kteří si ji chtějí připomenout.

V malé galerii můžete nahlédnout na vybrané fotografie z výstavy.Výstava "Květiny zblízka"
16. 6. 2014

Výstava "Květiny zblízka"

Tento týden se bude konat výstava fotograftí Květiny zblízka, kterou Fotoklub Uran pořádá souběžně s výstavou kaktusů Klubu kaktusářů Příbram. Výstavní prostory budou na sídlišti, před obchodním domem Stavus (mezi prodejnami OBI a Tesco) a výstava potrvá pouze čtyři dny, od čtvrtka 19. 6. do neděle 22. 6. 2014.

K návštěvě výstavy srdečně zveme všechny milovníky květin, pěstitele kaktusů, fanoušky makrofotografie, dlouholeté příznivce našeho fotoklubu i fotografickou veřejnost a zvědavé kolemjdoucí. Přikládáme plakát ke stažení.Ruce
7. 6. 2014

Ruce

Po velkém úspěchu fotografických soutěžních výstav Vltava jinak a Člověčiny pořádá Městská knihovna Sedlčany již třetí takovouto výstavu, a to s tématem Ruce. V sobotu 7. 6. se konala vernisáž, nyní již ve trochu komornějším pojetí než loni, avšak se stále stejným napětím při slavnostním vyhlášení výsledků soutěže.

Fotoklub Uran tentokrát zvítězil na celé čáře. Jeden z našich nových členů, Patrik Dvořák, získal čestné uznání za fotografii Mami zůstaň, předseda fotoklubu Franta Benda stanul na třetím místě se snímkem Vrabec. Téměř v Havlíčkově hrsti, druhé místo obsadil Emil Trokšiar se svou Pauzou a vítězem soutěže se stal další z našich nových členů, Michal Dymák, který si porotu získal fotografií Alea iacta est.

Stejně jako vloni nabízíme k nahlédnutí také dokumenty, které s fotosoutěží a vyhlášením jejích výsledků souvisejí. Najdete pod následujícími odkazy:

Opět jsme si připravili také fotografie z vernisáže, které pořídili Franta Benda a Vláďa Holan. Pokud si chcete výstavu prohlédnout sami, což můžeme jen doporučit, bude v prostorách Městské knihovny Sedlčany přístupná až do 2. 7. 2014.Klubová soutěž na téma Příbramské zákoutí
29. 5. 2014

Klubová soutěž na téma "Příbramské zákoutí"

Máme za sebou třetí kolo letošního ročníku naší mistrovské fotosoutěže. Zadáním tentokrát bylo vyfotografovat nějaké příbramské zákoutí. Fotografických příležitostí se v našem městě najde dost a výsledky tohoto kola ukazují, že za zajímavými pohledy nemusíme jezdit daleko.

Vítězem se stal Pavel Šrámek se snímkem nazvaným Příbram se zakroutí, jenž doprovází tento příspěvek. Druhé místo obsadil Michala Dymák, nový člen fotoklubu, který se již brzy na našich stránkách představí. Na třetím místě pak nastala bodová remíza, o bronzovou pozici se dělí snímek Vládi Holana nazvaný Dark Torr a fotografie Emila Trokšiara.

Čtveřici vítězných fotografií nabízíme k nahlédnutí v minigalerii.Klubová soutěž na téma Voda
27. 3. 2014

Klubová soutěž na téma "Voda"

Uskutečnilo se druhé letošní kolo soutěže o titul mistra fotoklubu. Tématem tohoto kola byla voda ve všech podobách. První místo z minulého kola obhájil Emil Trokšiar, jehož fotografii vidíte napravo. Druhá místa byla vlivem bodové remízy dvě, stříbrnou příčku si rozdělili Pavel Pospíšil a Pavel Šrámek. Třetí pozice pak náleží Vláďovi Holanovi.

Přikládáme galerii se čtveřicí vítězných fotografií.Klubová soutěž na téma Cesty
6. 2. 2014

Klubová soutěž na téma "Cesty"

Startuje další ročník boje o titul mistra fotoklubu. Tento čtvrtek se konala první soutěž z nové řady, a to na téma cesty. Účast byla silná, o první letošní body usilovalo 10 autorů.

Prvním letošním vítězem se stal Emil Trokšiar s fotografií vyobrazenou vedle tohoto příspěvku. Na druhé pozici se umístil úřadující mistr Vláďa Holan a bronzovou příčku získal Pavel Šrámek.

Tři krajinářské fotografie, které obsadily stupně vítězů, si jako vždy můžete prohlédnout v minigalerii.Zpět na aktuality