PF 2012
5. 12. 2011

PF 2012

I letos měla poslední klubová soutěž v roce tradiční téma PF, tentokrát 2012. Na 1. místě se umístil Mgr. František Vais, na 2. místě se shodným počtem bodů pak Franta Benda a Emil Trokšiar. Třetí stupínek patří Zdeňku Šedivému. Čtveřici jejich novoročenek si můžete prohlédnout v přiložené minigalerii.

Všem čtenářům těchto stránek a příznivcům Fotoklubu Uran přejeme do nadcházejícího roku, aby se jim dařilo podle jejich představ a byli spokojeni nejen sami se sebou, ale pokud fotografují, tak i se svými fotografickými výtvory.Obnovujeme soutěž o mistra klubu
27. 11. 2011

Obnovujeme soutěž o mistra klubu

Pro nadcházející rok jsme se rozhodli navázat na historickou tradici našeho fotoklubu a uspořádat mezi sebou průběžnou celoroční soutěž, ve které ze šesti bodovaných tematických kol vzejde Nejlepší fotograf Fotoklubu Uran za rok 2012.

Témata, která byla pro příští rok vybrána, jsou Zvíře, Člověk, Zátiší, Krajina, Makro/Detail a Příbram. Soutěže se budou konat vždy poslední čtvrtek v každém lichém měsíci a trojici nejlepších fotografií samozřejmě zveřejníme zde na webu. Abychom však pokračovali v tradici, budou tři nejlepší snímky zároveň v papírové podobě vloženy do kroniky fotoklubu. Pro úplnost pak přikládáme ještě plné znění pravidel v PDF.Vítáme Emila Trokšiara
28. 10. 2011

Vítáme Emila Trokšiara

Do našeho fotoklubu se vrací jeden z jeho bývalých členů, Emil Trokšiar. Emilovo jméno již na těchto stránkách několikrát zaznělo - poprvé to bylo u loňské klubové soutěže na téma "detail", kterou jako host vyhrál, a nedávno také za třetí místo v kategorii B soutěže Vltava jinak.

Emilovu tvorbu si můžete prohlédnout ve dvou galeriích: Ve volném čase a Pracovní deformace.Pavel Pospíšil se představuje
16. 10. 2011

Pavel Pospíšil se představuje

Fotoklub Uran se rozrostl o dalšího nového člena. Je jím Pavel Pospíšil, jehož jméno jste již mohli vidět pod dvěma nejlepšími fotografiemi soutěže "Krajina".

Pavel si připravil zatím největší entrée v historii těchto webových stránek a představuje se rovnou třiceti fotografiemi v pěti tematických galeriích. V abecedním pořadí jsou to soubory Brdy, Česká Kanada, České Švýcarsko, Šumava a Zoologická zahrada. Neváhejte a prohlížejte, Pavel nevyhrál soutěž krajinářských snímků jen tak náhodou.Vltava jinak
10. 10. 2011

Vltava jinak

V sobotu osmého října proběhla dlouho připravovaná akce, a totiž vyhlášení výsledků fotografické soutěže Vltava jinak a vernisáž výstavy soutěžních fotografií. Jednalo se o projekt Městské knihovny Sedlčany, v jejíchž prostorách jsou fotografie vystaveny, a dvou fotoklubů spojených právě řekou Vltavou: FotoFlegmatiků Sedlčany a Fotoklubu Uran Příbram.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích (viz propozice), a jak praví výsledková listina, kategorii A ovládli domácí FotoFlegmatici, zatímco v kategorii B slavili úspěchy členové fotoklubu našeho. 1. místo v kategorii B tak získal Vladimír Holan za snímek Večerní koupel, 2. místo obsadil Francisco Godoy s fotografií Z podhledu a na třetí příčce se umístil náš staronový člen Emil Trokšiar se snímkem Vlnění 2.

František Benda (V peřejích 1) a Zdeněk Šedivý (Vltava 3) si dále odnesli Čestné uznání, a konečně Zvláštní cena poroty připadla z našich členů opět Františku Bendovi (za fotografii Jedenáct až dvaadvacet) a Pavlu Šrámkovi (za snímek Na počátku). Zmíněné fotografie si můžete prohlédnout v galerii na stránkách knihovny.

Závěrem přikládáme fotografie z vernisáže výstavy soutěžních fotografií a z vyhlašování výsledků, které pro vás  Sedlčanech pořídili František Benda, Stanislav Kamenický a knihovnice Alena Budková. A pro úplnost přidáme ještě odkaz na plakátek této soutěžní výstavy.Pobřeží Františka Vaise
6. 10. 2011

Pobřeží Františka Vaise

Galerie Gaudii Gratia, která již půl roku funguje v prostorách Oblastní nemocnice Příbram, toto úterý hostila vernisáž další fotografické výstavy. Tentokrát v ní svou krajinářskou tvorbu pod souhrnným názvem "Pobřeží" představuje vážený člen našeho fotoklubu, Mgr. František Vais. Dvacítku vystavených fotografií tvoří snímky z Bretaně, Kurské Kosy, Toskánska, Kanárských ostrovů, Madeiry, Seychel a Skotska.

Momentky z vernisáže pro vás pořídil František Benda. Výstavu můžete navštívit během října a listopadu (viz plakát). Srdečně vás zveme!

Klubová soutěž na téma krajina
1. 10. 2011

Klubová soutěž na téma "Krajina"

Tento čtvrtek, 29. září, jsme v rámci klubu opět soutěžili. Tématem byla krajina a obrázků se sešlo nečekaně mnoho. Po lítém boji a sečtení bodů se ukázalo, že první dvě místa obsadily fotografie našeho nového člena Pavla Pospíšila a třetí místo získal Pavel Šrámek.

Samozřejmě přikládáme mini-galerii vítězných snímků.Miroslav Machotka vystavuje v Zámečku
14. 9. 2011

Miroslav Machotka vystavuje v Zámečku

Ve čtvrtek 8. září proběhla v Galerii Františka Drtikola v příbramském Ernestinu vernisáž autorské výstavy fotografií pana Miroslava Machotky, kterou si náš fotoklub samozřejmě nenechal ujít. Výstava nese strohý název Fotografie z let 1980-2010 a přináší kolekci nevšedně pojatých svědectví z československé a české cvilizační džungle, pořízených za uplynulých třicet let.

Fotografie samotné zaujmou zvlášntním nábojem, který jim propůjčuje právě minimalistické pojetí, důraz na geometrické motivy a poctivý klasický černobílý proces. Pokud tedy budete mít cestu kolem Zámečku a rádi si prohlédnete kvalitní fotografické umění, můžeme návštěvu této výstavy jedině doporučit. Jen si pospěšte, protože výstava potrvá jen do 9. října. Přikládáme pozvánku ke stažení.Francisco Godoy, nový člen fotoklubu
21. 8. 2011

Zas je nás o jednoho víc

Je tomu chvilka, co jsme vítali nového kolegu Vladimíra, a už je tu další posila pro náš fotoklub. A rozhodně ne obyčejná! Francisco Godoy totiž pochází ze Španělska a ve své první galerii Pequeñeces (maličkosti) nám nabízí pohled na ty malé krásy, které se v naší přírodě schovávají a my si jich ani nevšimneme.FotoFlegmatici vystavují v nemocnici
12. 8. 2011

FotoFlegmatici vystavují v nemocnici

Není to tak dávno, co jsme v galerii Gaudii Gratia vystavovali my, a již se v prostorách vestibulu nemocnice prezentuje další fotoklub. A aby toho nebylo málo, jde o naše staré známé kolegy - FotoFlegmatiky Sedlčany.

Na výstavě, kterou můžete zdarma navštívit, kdykoliv budete mít cestu kolem příbramské nemocnice, najdete jak nejlepší kusy z předchozí výstavy sedlčanského fotoklubu, tak zcela nové snímky s perfektním náladovým laděním. Pro ukázku přikládáme pár fotografií z prohlídky výstavy, kterou jsme ve čtvrtek spojili s pravidelnou klubovou schůzkou. Autorem dvojice fotek je Pavel Šrámek, který jako jediný nenechal fotoaparát doma.

Vladimír Holan, nový člen fotoklubu
4. 8. 2011

Vítáme dalšího nového člena

Naše řady jsou opět širší. Tentokrát se k nám přidal zástupce mladé fotografické generace, Vladimír Holan. První výběr z jeho tvorby si již nyní můžete prohlédnout v galeriích Krajiny a Všehochuť.Klubová soutěž na téma architektura
3. 7. 2011

Klubová soutěž na téma "Architektura"

Před dvěma týdny, konkrétně ve čtvrtek 23. června, se konala další z našich klubových soutěží. Tentokrát byla zaměřená na fotografie architektury a vyhrál ji snímek Pavla Tomana, na druhém a třetím místě se o pozici dělí fotografie Pavla Kratochvíla s další fotografií Pavla Tomana.

Zde je k prohlédnutí vítězná trojice.Nové fotografie Stanislava Kamenického
30. 6. 2011

Nové fotografie Stanislava Kamenického

Jak bylo přislíbeno, obsah na webu teď bude přibývat rychleji. První vlaštovkou je Stanislav Kamenický, který si připravil tucet nových fotografií z cest po ostrovech Jaderského moře, ať už na kole, lodí nebo po svých. Užijte si tedy letní atmosféru, kterou nám Standa přinesl.Z výstavy v nemocnici
26. 6. 2011

Z výstavy v nemocnici

Výstava tvorby našeho fotoklubu v galerii Gaudii Gratia již sice skončila, ale přesto si dovolujeme přinést malou foto-rekapitulaci její vernisáže a celkové podoby. Sadu fotografií, kterou najdete v příloze tohoto příspěvku, pořídili František Benda a pan Miroslav Zelenka, který nám k jejich zveřejnění poskytl souhlas.

Webmaster se zároveň tímto omlouvá za odmlku v aktualizacích našich stránek, od kterých jej bohužel zdržely závažné školní povinnosti. V následujících týdnech tedy pro dohnání zpoždění očekávejte mnohem častější příspěvky.Klubová soutěž na téma zima
3. 4. 2011

Vystavujeme v příbramské nemocnici

Vážení přátelé fotografie, ať už jste z Příbrami nebo ne, s potěšením Vám oznamujeme, že se nám opět podaří představit svou tvorbu veřejnosti.

Vystavovat budeme v prostorách Oblastní nemocnice Příbram, přesněji tedy v galerii Gaudii Gratia. Vernisáž proběhne v úterý 5. 4. v 17 hodin a výstava potrvá až do konce května.

Těšíme se na Vaši návštěvu a přikládáme leták výstavy.Klubová soutěž na téma zima
31. 3. 2011

Klubová soutěž na téma "Zima"

První letošní soutěž proběhla na téma "Zima". Zvítězila fotografie Pavla Kratochvíla, druhé místo obsadil Standa Kamenický a třetí místo získal opět Pavel Kratochvíl.

Vítězné fotografie si samozřejmě můžete prohlédnout.Nové fotografie Pavla Šrámka
31. 1. 2011

Nové fotografie Pavla Šrámka

Po krátké odmlce jsme zpět s rozšiřováním našich webových galerií, tentokrát si novou sadu obrázků připravil Pavel Šrámek. Osmici fotografií ze slunného Španělska si můžete prohlédnout pod názvem Puntos de vista, neboli Úhly pohledu. A přestože jste dvě z nich již měli možnost zhlédnout na výstavě v Sedlčanech, pro zbylé snímky je toto "světová premiéra".Zpět na aktuality