PF 2010
20. 12. 2009

PF 2010

Všem našim příznivcům přejeme šťastný nový rok 2010 a těm, kteří fotografují, navíc i dobré světlo.

K přání připojujeme vítězné fotografie z poslední letošní klubové soutěže, právě s tematikou PF 2010.

Výstava 2009 - pošta
9. 12. 2009

Výstava na poště

Vše se zdařilo, vystavujeme! Přijďte si naši tvorbu prohlédnout, výstava bude přístupná až do pátku 15. 1. 2010 na poště v Příbrami v Jiráskových sadech (pošta 1) během běžné otevírací doby a najdete na ní opět různorodou žánrovou směsici fotografií od devíti autorů. Mimo jiné se poprvé pod hlavičkou fotoklubu představí naše dvě nové tváře, Julie Legátová a Pavel Kratochvíl. Leták v PDF je ke stažení zde, několik fotografií najdete zde.

Julie Legátová, nová členka fotoklubu
18. 10. 2009

Máme novou členku

Není to tak dávno, co k nám poprvé přišel Pavel Kratochvíl, a naše členská základna se opět rozrůstá. Novým přírůstkem je však tentokrát žena - Julie Legátová. A už teď je jasné, že Juliin objektiv se na svět dívá úplně jinak a že její fotografie rozčeří stojaté vody naší klubové tvorby. Ostatně přesvědčte se sami a nahlédněte do Juliiných úvodních galerií Kytky, Lidé a Portrét.

Vítězná fotografie Pavla Šrámka
1. 10. 2009

Klubová soutěž na téma "voda"

Konala se další klubová fotosoutěž, tentokrát na téma voda. V soutěži se objevil asi tucet fotografií od čtyř autorů, rozhodování tak nebylo snadné. Po dvou rozstřelových kolech nakonec zvítězila fotografie Pavla Šrámka, kterou vidíte napravo. Můžete si však prohlédnout celou první trojici.

Posezení s FotoFlegmatiky Sedlčany na výstavě Milana Dlouhého
17. 9. 2009

Výstava "Sedlčansko Milana Dlouhého"

Vyjeli jsme si na výlet a navštívili jsme výstavu krajinných fotografií ze Sedlčanska, které jejich autor a člen FotoFlegmatiků Sedlčany, Milan Dlouhý, vystavuje v sedlčanské knihovně. Kromě prohlížení atmosfericky vynikajících obrázků nás však čekalo i posezení a (foto-)povídání s částí sedlčanského fotoklubu, tedy příjemně strávené pozdní odpoledne pro všechny zúčastněné. Fotografie z naší návštěvy, které pořídil Pavel Šrámek, si můžete prohlédnout v této galerii.

Pokud budete mít cestu okolo Sedlčan, v knihovně se určitě zastavte. I kdybyste nestihli přímo tuto výstavu (končí 30. 9. 2009 - pozvánka), jistě zastihnete jinou, neméně zajímavou. A pokud vše vyjde podle plánu, mohli bychom tam v listopadu 2010 vystavovat i my.

B-17 objektivem Standy Kamenického
9. 9. 2009

Další nové fotografie

Počínaje dneškem si můžete prohlédnout novou galerii fotografií Standy Kamenického, tentokrát z letecké přehlídky Létající legendy, která se letos uskutečnila v anglickém Duxfordu.

Ve Standově galerii naleznete 12 fotografií aeroplánů z první i druhé světové války, letících i vystavených na ploše.

Pavel Kratochvíl, nový člen fotoklubu
26. 8. 2009

Fotoklub má nového člena

Zdá se, že fotoklub URAN díky těmto stránkám doslova ožil. Díky nim nás totiž našla naše nová posila, Pavel Kratochvíl. O tom, jak mladý pohled fotografickému umění prospívá, se můžete sami přesvědčit v jeho první galerii jménem Quattro.

Doufejme, že Pavel není jediný, koho jsme zaujali, a že se naše členská základna bude rozrůstat i nadále.

Pavel Šrámek - 'Eye of the Night'
21. 8. 2009

Nová galerie fotografií

Protože start webu už je nějaký ten pátek za námi, rozhodli jsme se stránky opět trochu oživit přidáním nových fotografií. První vlaštovkou jsou tedy fotografie Pavla Šrámka z jeho loňské návštěvy hlavního města Spojeného království. Osmici fotografií si můžete prohlédnout v galerii nazvané "Long live London".

Fotoklub URAN na návštěvě výstavy Fotoklubu Hořovice
5. 8. 2009

Výstava Fotoklubu Hořovice

Navštívili jsme výstavu fotografií, kterou na zámku Hluboš uspořádal Fotoklub Hořovice. Dojmy máme veskrze pozitivní a přikládáme trojici fotografií, které během naší návštěvy pořídili Stanislav Kamenický a František Benda.

Vítězný snímek od Františka Bendy
18. 6. 2009

Klubová fotosoutěž

S drobným zpožděním zde nyní vystavujeme výsledek klubové fotosoutěže na téma zima. Účastníků sice bylo méně než obvykle, ale to fotografiím na kvalitě neubralo. Vítězný snímek Františka Bendy vidíte napravo.

screenshot 1. galerie Františka Bendy
12. 6. 2009

Webové stránky spuštěny

Fotoklub URAN se konečně dočkal vlastních webových stránek. Po dlouhé době, kdy jsme na Síti sítí byli k nenalezení a skoro to vypadalo, že už jsme přestali existovat, se nám podařilo společnými silami dát dohromady web, který si právě prohlížíte. Přímo na tuto stránku budeme čas od času umisťovat novinky, které se našeho klubu týkají. Dále si můžete přečíst něco o historii Fotoklubu URAN a také zde najdete obligátní informace o tom, jak nás můžete kontaktovat.

Nejzajímavějším místem webu jsou však bezpochyby galerie fotografické tvorby členů našeho klubu. Jsou v nich zastoupeny mnohé autorské přístupy a snad všechny myslitelné žánry.

Přeji příjemné prohlížení.

Pavel Šrámek